INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

23:52 | niedziela | 05.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

WAŻNE! Kolejna akcja CBA. Działacz Prawa i Sprawiedliwości zatrzymany za łapówki

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kierownika Działu Zamiejscowego Obsługi Przejść Granicznych w Koroszczynie – Eliasza I. Mężczyźnie postawiono zarzut żądania dwóch łapówek w wysokości łącznej 800 zł., w zamian za zgodę na przejazd samochodów przez granicę.

Eliasz I. jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2014-2018 był miejskim radnym w Białej Podlaskiej. – Podejrzany nie przyznał się do tych zarzutów. Składał wyjaśnienia, których na obecnym etapie postępowania nie ujawniamy – powiedziała Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie dodając, że prokuratura wystąpiła o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego warunkowy areszt na trzy miesiące. Informujący o całej spawie “Dziennik Wschodni” cytuje słowa jednego z lokalnych działaczy PiS, według którego Eliasz I., “był szerzej nieznanym lokalnym działaczem”, który swoją karierę budował na znajomości z obecnym posłem PiS Dariuszem Stefaniukiem.

Poseł zaprzecza, by blisko współpracował z zatrzymanym. Sprawę skomentował też wojewoda lubelski Lech Sprawka (PiS):

W tej chwili nie mam żadnej wiedzy o przyczynach zatrzymania. Bez oficjalnej informacji od organów ścigania nie wykonujemy żadnych działań, nie mamy do tego żadnych podstaw.

Źródło:dziennikwschodni.pl

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy żądają powstrzymania imigrantów z Białorusi

W związku z nasilającą się presją społeczną rząd federalny musi podjąć stanowcze działania – apeluje „Die Welt” – rozważając...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x