INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:12 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Warszawski ratusz zakazał Marszu Zwycięstwa Rzeczpospolitej organizowanego przez organizacje narodowe

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Jak informuje – nie bez satysfakcji „Gazeta Wyborcza” – w tym roku marsz się nie odbędzie. Jak twierdzą władze Warszawy, na ich decyzję nie wpłynęła polityka, ale stanowisko mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego.

– W opiniach do obu tych zgromadzeń inspektor zwraca uwagę, że biorąc pod uwagę liczbę osób mogących brać udział w wydarzeniu oraz ich przemieszczanie się, należy zauważyć, że istnieje ryzyko zakażenia uczestników zgromadzenia, osób postronnych poprzez wydychane kropelki przez nosiciela bezobjawowego – niemającego objawów chorobowych co w krótkim czasie może spowodować znaczny wzrost zakażeń wtórnych – czytamy w uzasadnieniu Ratusza.

- reklama -

– Z ostatnich narad zdrowotnych z udziałem sanepidu i rządu wynika, że Warszawa jest w najbliższym tygodniu bardzo zagrożona zwyżką zachorowań. Wczoraj odbyła się na ten temat narada miasta z Ministerstwem Zdrowia. Ograniczenie zgromadzeń i pilnowanie dystansu to jedna z kluczowych rekomendacji. Marsz przy takim wzroście zachorowań to byłaby skrajna nieodpowiedzialność – dodaje wiceprezydent Paweł Rabiej.

Rzeczywiście, zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 7 sierpnia br., w zgromadzeniu publicznym nie może brać udziału więcej niż 150 osób. Tymczasem marsz był planowany na 20 tys.

Ratusz nie wydał też zgody na planowaną kontrmanifestację środowisk lewicowych, w której miało wziąć udział ok. 10 tys. osób.

- reklama -

Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej organizowany jest od 2017 r. dla uczczenia zwycięstwa w bitwie pod Warszawą w 1920 r. Od początku spotyka się też z protestami aktywistów lewicowych, którzy podejmują próby zatrzymania pochodu narodowców.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dwa lata więzienia i ponad 135 tys. złotych kary za „leczenie homoseksualizmu”. Nowe prawo przeszło głosami prawicy

Do dwóch lat więzienia i 135,8 tys. złotych kary przewiduje nowe prawa za leczenie homoseksualizmu. Wysoka kara ma odstraszyć...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x