INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:09 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Kaczyński zmienia PiS. Szykuje się prawdziwa rewolucja

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaczyna przygotowywać swoją partię na wybory parlamentarne w 2023 r. Jeśli prawica ma mieć szansę na odniesienie kolejnego zwycięstwa, to musi się zmienić.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, głównym wyzwaniem dla Kaczyńskiego jest teraz wprowadzenie nowych zasad wyborów regionalnych władz partii i zakaz łączenia funkcji szefa partyjnego okręgu ze stanowiskami rządowymi.

Prezes partii nie bez racji uważa, że zajęcia w Warszawie przekładają się na brak czasu na pracę w regionie, co z kolei powoduje obumieranie lokalnych struktur. To z kolei ma już realne przełożenie na kampanie wyborcze. Gdyby Kaczyńskiemu udało się przeforsować takie rozwiązanie, byłoby to prawdziwe partyjne trzęsienie ziemi.

PiS ma się także otworzyć na nowych, młodych ludzi, co samo w sobie będzie sporym wyzwaniem dla dzisiejszych partyjnych struktur. Kaczyński chciałby także „stworzenia własnych liderów opinii w różnych sferach świata mediów i Internetu, by docierać do wyborców w inny sposób niż do tej pory” – jak pisze Rzeczpospolita. Władze PiS najwyraźniej są przekonane, że dotychczas stosowane strategie w Internecie mogą po prostu nie wystarczyć, by wygrać kolejne wybory. I trzeba sięgnąć po nowe twarze i sposoby.

Zmiany w partii mają iść w razem z daleko idącymi zmianami w składzie i sposobie funkcjonowania gabinetu Morawieckiego, a także ofensywą legislacyjną.

Słowem PiS zapowiada gorącą polityczną jesień.

Źródło: Rzeczpospolita

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x