INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:42 | piątek | 03.02.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Francja: w ciągu doby zarejestrowano 11 123 nowe zakażenia koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

3 lutego

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

We Francji zarejestrowano w ciągu ostatniej doby 11 123 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym czasie na Covid-19 zmarło 27 osób – poinformował w niedzielę resort zdrowia. Dobowy przyrost zakażeń jest znacznie niższy niż rekordowy przyrost z czwartku – 16 096.

Łącznie we Francji zakażonych koronawirusem zostało od wybuchu pandemii 538 569 osób. 31 727 z nich zmarło; liczba zgonów na Covid-19 jest w Europie najwyższa po Wielkiej Brytanii i Włoszech.

- reklama -

Minister zdrowia Olivier Veran poinformował w niedzielę, że szpitale regionu paryskiego i marsylskiego są zmuszone odwoływać planowane operacje z uwagi na konieczność udostępnienia łóżek chorym na Covid-19.

Podczas gdy restauracje i bary w Marsylii przygotowują się do zamknięcia na tydzień od niedzielnego wieczoru, Veran podkreślił, że rząd nie planuje nowego lockdownu.

Rząd nałożył łagodniejsze restrykcje w Paryżu i kilku innych miastach, zamykając od poniedziałku siłownie, ograniczając publiczne zgromadzenia do 10 osób i nakazując zamykanie barów o godzinie 22.

- reklama -

Dwaj laureaci Nagrody Nobla w w dziedzinie ekonomii zaproponowali w tym tygodniu w dzienniku “Le Monde” wprowadzenie lockdownu dla ludności przez pierwsze trzy tygodnie grudnia, aby pozwolić rodzinom na spotkanie się podczas świąt i “uratować Boże Narodzenie”.

W odpowiedzi Veran powiedział w telewizji LCI, że “nie chcemy znów zamykać kraju. Kilka krajów wokół nas podjęło inne decyzje. Nie chcemy tego”. (PAP)

jo/ akl/Tematy:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Źle się dzieje w domu Jandy – nic nie musi

Krystynie Jandzie i tak źle, i tak niedobrze. W teatrze – dobrze, bo ma pełną widownię i źle, bo...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx