INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:41 | piątek | 21.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Niemiec wzywa obywateli do walki z pandemią: “Chodzi o ratowanie życia”

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wezwał w poniedziałek wszystkich obywateli do udziału w walce z pandemią koronawirusa. Teraz chodzi o ratowanie życia – powiedział cytowany przez stację ARD szef państwa o twardym lockdownie, który będzie obowiązywał od środy.

Prezydent Niemiec wyraził przekonane, że kryzys związany z koronawirusem da się przezwyciężyć dzięki solidarności i rozwadze. “Nadchodzące tygodnie będą dla nas wszystkich sprawdzianem” – powiedział w krótkim wystąpieniu w Berlinie. “Jesteśmy silnym krajem, ponieważ tak wielu ludzi pomaga sobie nawzajem w tym trudnym kryzysie” – dodał.

- reklama -

Steinmeier poparł też działania podjęte przez władze federalne i rządy krajów związkowych w celu rozpoczęcia w Niemczech lockdownu od środy. “Teraz liczy się zachowanie zdrowia i ratowanie życia ludzkiego” – powiedział Steinmeier, przyznając, że “od środy nasze życie publiczne i prywatne będzie ograniczone bardziej niż kiedykolwiek w historii Republiki Federalnej”.

“Sytuacja jest wyjątkowo poważna” – zaznaczył. W obliczu rosnącej liczby pacjentów z Covid-19 wymagających intensywnej opieki medycznej ostrzegł, że nie wolno dopuścić do załamania się systemu opieki zdrowotnej. Dlatego konieczne jest – podkreślił – drastyczne ograniczenie wszystkich kontaktów i unikanie wielu spotkań w okresie świątecznym. “Uroczystości można nadrobić, a przyjaciele i krewni ucieszą się z prezentów, nawet jeśli dostaną je później” – przekonywał.

“Pokonamy ten kryzys. To się musi udać. To się uda” – powiedział Steinmeier, przypominając, że dzięki szczepionce jest nadzieja.

- reklama -

Od 16 grudnia do 10 stycznia w Niemczech otwarte będą tylko sklepy niezbędne do codziennego życia, a także apteki i banki. Zamknięte będą też szkoły, a niektórzy pracodawcy będą musieli zawiesić swoją działalność lub zlecić swoim pracownikom pracę w systemie zdalnym. Zamknięte również zostaną zakłady fryzjerskie, kosmetyczne i salony tatuażu.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ akl/Tematy:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS odpiera zarzuty o masowej inwigilacji dziennikarzy, prawników i polityków. Suski: To były niewielkie ilości, nieprzekraczające kilkuset osób w ciągu roku

Opozycja oskarża służby o masową inwigilację przeciwników PiS. Do sprawy odniósł się członek sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x