INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:02 | czwartek | 29.09.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Niezaszczepieni powinni się bać? Wielokrotnie częściej mogą umrzeć na Covid-19

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 września

Najlepsza polska opera

28 września 1865 r. Ognisty mazur i aria o starym zegarze. Ale nie tylko to stanowi o sukcesie najlepszej polskiej opery. Była nośnikiem patriotyzmu. I...

Koniecznie przeczytaj

Ryzyko śmierci z powodu Covid-19 jest nawet 30 razy większe w przypadku osób niezaszczepionych – podkreślił w analizie włoski Instytut Służby Zdrowia. Najbardziej jest zagrożona grupa wiekowa 60-79 lat.

Jak zaznaczono w raporcie, w przypadku osób niezaszczepionych w wieku powyżej 80 lat, które się zarażą, ryzyko śmierci jest 20 razy większe niż u tych, którzy są po dwóch dawkach preparatu. Wzrasta ono do 30 razy w grupie 60-79 lat.

- reklama -

Jako zerowe określa się zagrożenie hospitalizacją na intensywnej terapii dla zaszczepionych osób w wieku od 12 do 39 lat. Od początku kwietnia tego roku nie zanotowano we Włoszech żadnego takiego przypadku.

W ostatnim miesiącu odsetek hospitalizowanych chorych na Covid-19, którzy nie zostali zaszczepieni, jest ponad siedem razy wyższy niż tych, którzy nie zostali uodpornieni.

Kolejna konstatacja z monitoringu prowadzonego przez Instytut Służby Zdrowia w minionym tygodniu to wzrost liczby zakażeń wśród dzieci w wieku do 9 lat.

- reklama -

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ fit/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ruski agent czy pożyteczny idiota? 

Radek Sikorski od lat pała miłością do dwóch tradycyjnych wrogów Polski: Rosji i Niemiec. Po jego ostatnim twitterowym komentarzu...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx