INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:43 | wtorek | 18.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Dulkiewicz kupiła wódkę, a pracownica Biedronki straciła pracę. Poseł PiS broni kobietę w sądzie

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Pracownica Biedronki oskarżona o wyciek monitoringu straciła pracę. Kobietę broni poseł PiS, adwokat Kacper Płażyński.

W 2019 roku w sieci pojawiła się nagranie, na którym widać prezydent Gdańska kupującą wódkę w Biedronce. Aleksandra Dulkiewicz była w sklepie w towarzystwie ochroniarzy.

- reklama -

Sprawa wywołała wściekłość wśród polityków opozycji. Posłanka PO Agnieszka Pomaska złożyła w tej sprawie donos do Jeronimo Martins, właściciela sieci sklepów Biedronka.

Zdaniem opozycji wyciek filmu z monitoringu to naruszenie prywatności prezydent Gdańska. Po tym zajściu pracę straciła jedna z pracownic Biedronki, którą oskarżono o wyciek nagrania Dulkiewicz z wódką.

W obronie kobiety stanął adwokat i poseł PiS – Kacper Płażyński. To były kandydat tej partii na prezydenta Gdańska.

- reklama -

– Moja klientka została dyscyplinarnie zwolniona z pracy za publikację filmu z panią prezydent Dulkiewicz. Tyle że moja klientka nigdy tego filmu nie publikowała ani w żaden inny sposób nie ujawniała tego nagrania – twierdzi mec. Płażyński.

– Niewinna pracownica, samotna matka, która Biedronce oddała 12 lat swojego życia, została zwolniona dyscyplinarnie za coś, czego nie zrobiła. Dziś odbyła się rozprawa w tej sprawie – dodał poseł.

– Obywatel nie może być bezbronny w starciu z wielką korporacją i zapatrzoną w siebie władzą. W PiS staramy się robić wszystko, by szanse w takich bojach wyrównywać systemowo – przekonuje prawnik.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Wiesniara
11.01.2022 16:43

Winny musiał się znaleźć. Jak zawsze kozłem ofiarnym jest najsłabszy. Trzymam kciuki za pracownicę. Sądy jak zwykle szybko działają. Mam nadzieję, że pani ma pracę.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Ustawa albo śmierć! Niedzielski grozi PiS dymisją

Adam Niedzielski ma grozić premierowi złożeniem dymisji. Do zamieszania odniósł się rzecznik rządu. Według dziennikarzy radia RMF minister zdrowia Adam...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x