INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:37 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Chcą złamać Grzegorza Brauna gigantyczną karą! Poseł Konfederacji nazwał byłego członka PZPR przestępcą

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

24 stycznia rusza rozprawa przeciwko Grzegorzowi Braunowi. Poseł Konfederacji ma odpowiadać za swoje słowa o szefach TVP i Rady Mediów Narodowych.

24 stycznia w Sądzie Okręgowym w Warszawie rusza proces Grzegorza Brauna. Posła Konfederacji pozwał Skarb Państwa za słowa m.in. o szefie Rady Mediów Narodowych.

- reklama -

Chodzi o wypowiedź z 15 października 2019 roku podczas konferencji prasowej w Polskiej Agencji Prasowej. Grzegorz Braun zapowiedział wówczas, że Konfederacja będzie informować konstytucyjne organy państwa o podejrzeniach popełnienia przestępstw w ostatniej kampanii wyborczej.

Zwrócił uwagę, na – jak ocenił – „radykalne ograniczenie konstytucyjnych praw Konfederacji do kontaktowania się z potencjalnymi wyborcami przez maksymalne skrócenie czasu przeznaczonego na kampanię, i przez zredukowanie w niektórych przypadkach do zera czasu antenowego w radiu i telewizji”.

Według niego był to „zamach na wolne wybory”. – Panowie Kurski (Jacek, prezes TVP), Czabański (Krzysztof, przewodniczący Rady Mediów Narodowych), Olechowski (Jarosław, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej), są przestępcami, a Konfederacja, jako organizacja utworzona przez legalistów, nie może ignorować tak rażących naruszeń prawa – oświadczył Braun.

- reklama -

Pełnomocnik Rady Mediów Narodowych mecenas Tomasz Giziński powiedział PAP, że „pozew ma na celu ochronę dóbr osobistych, nie tyle przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego, co osoby prawnej, w imieniu której występuje, czyli Skarbu Państwa – Rady Mediów Narodowych”.

Bliźniaczy pozew złożyła też rządowa Telewizja Polska, ponieważ stwierdzenie Brauna odnosiło się także do prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Krzysztof Czabański w latach 1967–80 był aktywnym członkiem PZPR. Nie przeszkadzały mu wydarzenia marca 1968 r., grudnia 1970 r. i czerwca 1976 r.

- reklama -

Czabański chce, aby Braun podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie, w terminie 7 dni od uprawomocnienia się wyroku, złożył na własny koszt oświadczenie o następującej treści: „Grzegorz Braun, przeprasza Radę Mediów Narodowych za naruszenie jej dóbr osobistych – dobrego imienia i renomy, poprzez nazwanie jej Przewodniczącego Krzysztofa Czabańskiego przestępcą, podczas konferencji prasowej mającej miejsce w dniu 15 października 2019 roku, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej. Oświadczam, że moje oświadczenie podczas ww. konferencji odnośnie Krzysztofa Czabańskiego było niezgodne z prawdą”.

W pozwie zażądano również od Brauna przekazania 10 tys. zł na cel społeczny, tj. na rzecz Stowarzyszenia Otwarte Klatki z siedzibą w Poznaniu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
21.01.2022 10:06

nazywanie kogoś złodziejem -/ złapany na gorącym uczynku / jest prawidłowe , choć jeszcze nie prawomocnie skazanym .

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x