INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:30 | piątek | 02.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy premier planuje chipowanie Polaków?

Czas czytania: 4 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Praca za miskę ryżu, wszczepiony chip, nadzór sztucznej inteligencji i rząd światowy. Czy o tym rozmawiał premier Morawiecki z prof. Hararim z Izraela?

O ciekawym spotkaniu poinformował na Twitterze kancelaria premiera Mateusza Morawieckiego. Informacja sprowadziła się co prawda do zamieszczenia fotografii, ale wywołała spore poruszenie. Gościem premiera był prof. Yoval Harari, izraelski naukowiec, zadeklarowany gej i weganin, autor szalenie popularnych książek „Homo Deus. Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”.

- reklama -

Kongres

Yoval Harari przyjechał do Polski, na odbywający się w Poznaniu kongres Impact22. Odbywający się w dniach 11-12 maja kongres poświęcony był wyzwaniom, z którymi musi się zmierzyć światowa gospodarka i polityka. Kongres przyjął formę 14 ścieżek tematycznych, na których omawiano problemy teraźniejszości i przyszłości. Dla przykładu: ścieżka „Industry 5.0” poświęcona została m.in. wykorzystaniu w przemyśle sztucznej inteligencji, a  ścieżka „Digital Future –  szeroko rozumianej cyfryzacji. Ścieżka „Energy” dotyczyła szeroko rozumianej” transformacji energetycznej, a ochronie zdrowia i dobrostanu obywateli – ścieżki „Health” i „Mental Health & Wellbeing”. Itd.  Kongres zajął się też sztuką i a jakże – różnorodnością i rozwojem zawodowym kobiet.

Na kongresie zabrał też głos sam Morawiecki, który opowiedział o wdrożeniu „nowego typu obligacji”.  – Wdrażamy nowe typy obligacji, które będą korzystne dla Polaków i będą wyznaczać benchmark właśnie po to, aby wielkie korporacje finansowe nie były tymi, które skorzystają na trwających obecnie turbulencjach gospodarczych – tłumaczył Mateusz Morawiecki, dodając, że będą to obligacje jednoroczne z oprocentowaniem na poziomie 5,25 proc. i że będą one chronić Polaków przed inflacją. Korzystając zaś z okazji, spotkał się z prof. Harari, który także był jednym z prelegentów.

- reklama -

Pan profesor i jego pomysły

Trzeba przyznać, że obecność profesora jako jednego z ważniejszych gości i prelegentów imprezy, wiele mówi o jej charakterze. Profesor Harari wprost twierdzi, że przyszłością ludzkości jest maksymalna automatyzacja, wszczepianie ludziom chipów umożliwiających im myślową komunikację między sobą i ze sztuczną inteligencją, wykorzystanie sztucznej inteligencji nawet do tworzenia sztuki, osiedlanie ludzi w zamkniętych osiedlach gdzie będą mieli domy, pracę i rozrywkę. Głosi, że przyszłością ludzkości jest  całkowita rezygnacja z mięsa i przejście wszystkich na dietę wegańską. I oczywiście stworzenie rządu światowego, kosztem państw narodowych (przy czym stosunek do udziału w tym wszystkim jego własnego narodu jest trochę niejasny). Oczywiście nie ma w tym wszystkim miejsca dla Boga i religii.

Prelekcja

- reklama -

Nie inaczej twierdził na kongresie. – Potrzebujemy nowego sprawnego porządku światowego, by nie popaść w erę wojen, biedy i chorób; pokazują to Ukraińcy walczący o swój kraj i jego europejską integrację – oznajmił. Gdyby komuś wydawało się, że to „pieśń przyszłości”, to prof. Harari oznajmił, że nie i że już sporo zrobiliśmy, by ją przybliżyć.

Profesor oznajmił więc, że rozwój ostatnich dekad „nie wynikał z jakiejś zmiany praw natury, lecz stąd, że ludzkość podejmowała mądre decyzje i zbudowała działający porządek światowy, zwykle opisywany jako liberalny – łączący wiarę w uniwersalne wartości, funkcjonowanie instytucji globalnych; ideę, że wszyscy ludzie zasługują na te same podstawowe wolności”. To dla tych, którzy jeszcze mają złudzenia, czym jest i do czego zmierza Unia Europejska.

Komentarze

Nic dziwnego, że po pochwaleniu się przez premiera spotkaniem z prof. Youvalem, internauci nie zostawili na Morawieckim przysłowiowej suchej nitki. „Koleś który chce hakować ludzi, mówi o chipach pod skóra służacuch do kontroli ludzi, mówi o bezuzytecznuch masach ludzi…Zreszta wystarczy posluchac jego wypowiedzi. Po co z takim człowiekiem spotyka się premier w czasie wojny i u progu kryzysu gospodarczego?”, „Witamy w świecie „katolików” z marksistowskiej partii PiS, ich specjalny gość główny doradca projektanta Great Resetu, Klausa Schwaba, Harari: “”Bóg jest martwy, teraz potrzeba tylko trochę czasu by pozbyć się zwłok”, „Wiesz, że ten drań chce się pozbyć większości ludzi na świecie? Dał ci instrukcje, jak to zrobić w Polsce? 200 tys. Polaków już macie na koncie!”, „Premier i Harari wyznają tą samą ideologię: praca za miskę ryżu (Morawiecki) = nie bedziesz miał nic i będziesz szczęśliwy (WEF) = ludzie są bezużyteczni (oprócz elity) i należy ich czymś zająć np. narkotykami i grami komputerowymi (Harari)”, „W jakim celu premier spotyka się z typem głoszącym szokujące teorie? Z wiedźmami, wróżami, jasnowidzami też się spotyka? Nie ma pożyteczniejszych zajęć?”, „Spotkanie w czasie pełnienia obowiązków służbowych z osobnikiem reprezentującym poglądy zbliżone do pomysłów pewnego malarza z Austrii -jest co najmniej niewłaściwe i to w kraju, który stracił 6 mln obywateli poprzez “wdrażanie” koncepcji zbliżonych do pomysłów tego delikwenta”. „Plan Harariego dla Polski: – Automatyzacja – Minimum pracy ludzkiej – Zero mięsa – Full ryżu – Gra komputerowa dla zabicia czasu – Psychotrop dla zabicia uczuć” (pisownia komentarzy oryginalna).

To tylko niektóre komentarze z Twittera pod zdjęciem panów Morawieckiego i Harari. Na razie Kancelaria Premiera w ogóle się do nich nie odniosła. Ani nie wyjaśniła, czy Mateusz Morawiecki podziela poglądy swojego rozmówcy na przyszłość Polaków.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

7 KOMENTARZE

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
13.05.2022 12:36

Kiedy psycholom wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem i już wkrótce osiągną swój cel … Nagle jakaś niespodziewana iskra podpala wkur….. ludzi i wszystko idzie w ….u. Tak będzie i tym razem. Dopilnować tylko musimy by pozbyć się raz na zawsze tych p….ów.

billy
13.05.2022 17:28

Ubrać wszystkich w pasiaki i wypalic Pesel na ręce, Zadne czipy niepotrzebne. Izrael to własciwy rozmowca w temacie. Powszechna inwigilacja na całym świecie to ich specjalność.To majstersztyyk opracowac system do powszechnej inwigilacji wszystkich , sprzedac go na caly swiat i jeszcze na tym zarobic.

Ewa
13.05.2022 19:41

Miska ryżu jak najbardziej aktualna jest .Wpierw niech się Morawiecki oczipuje. Co tu mówić miliony już oczipowane są, przez szprycę covidową.

Ewa
13.05.2022 19:42

Dane że Spisu Powszechnego już w Izraelu są.

Ewa
13.05.2022 21:18

Morawiecki jak to w zwyczaju od zawsze jest uczestnikiem podejrzanych spędów. Jak nie Davos to teraz Poznań. U Schwaba przechodzi pranie mózgu niesamowite.

hjui
20.05.2022 13:22

“Potrzebujemy nowego sprawnego porządku światowego, by nie popaść w erę wojen, biedy i chorób” – politycy chcą to osiągnąć wcielając zamordyzm, to tak jakby twierdzili że zwykli ludzie są winni wojnom, biedzie, chorobom czyli to ich trzeba zniewolić i ucisnąć butem totalnej inwigilacji. Politycy są przecież niewinni, to nie oni stoją za wojnami, chorobami i biedą.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Skąd nienawiść do Polaków u Grabowskiego?

Prof. Jan Grabowski posługuje się polskim nazwiskiem, choć nie jest to jego nazwisko. Kłamie i zmyśla historię holokaustu na...

Przeczytaj jeszcze to!

7
0
Podziel się z nami swoją opiniąx