Niech się Francja spali…

3
928
Fot. Twitter/Catherine Griset

Francuska wolność, równość i braterstwo w praktyce: lepiej, żeby Francja się spaliła, niż żeby ją chronili nieszczepieni.

Francję trawią ogromne pożary. Spaliło się już tysiące hektarów lasów, szkody rosną z każdym dniem. Na pomoc ruszyli strażacy z państw unijnych. Swoich strażaków przysłały do Francji: Polska, Rumunia, Niemcy i Austria (146 polskich strażaków dogasza ogniska pożarów w okolicach Bordeaux). Tymczasem aż 5 tysięcy francuskich strażaków-ochotników i ok. 150 zawodowych siedzi bezczynnie. Po tym, jak odmówili przyjęcia dobrowolnej szczepionki na Covid-19 zostali odsunięci od pracy.

– Jesteśmy ofiarami bezprecedensowych pożarów na naszym terytorium. Pracujący strażacy są wyczerpani. Od kilku tygodni są poddawani wielkiej próbie. Minister musi wziąć na siebie odpowiedzialność i pilnie przywrócić do pracy zawieszonych strażaków. W obliczu płomieni szczepionka nie chroni, a strażacy chronią nas – powiedział we francuskim radiu Europe 1 Frederic Boccaletti, deputowany od Marine Le Pen.

Nic z tego. Władze Francji wolą, żeby ich kraj dosłownie się spalił, niż żeby niezaszczepiony strażak walczył z pożarem. Żeby było jeszcze „ciekawiej” nawet Norbert Berginiat, wiceprezes francuskiej straży pożarnej uważa, że powrót do pracy niezaszczepionych strażaków to „zły pomysł”.

Stwierdził, że niezaszczepieni są zagrożeniem i mogliby doprowadzić do rozprzestrzenienia się koronawirusa wśród strażaków. – Ponowne wprowadzenie niezaszczepionych oznacza ryzyko spłaszczenia naszej zdolności do interwencji. Dlatego to niebezpieczne – stwierdził.

Co prawda szczepionka nie chroni ani przed zakażeniem, ani przed zakażaniem innych, ale co – tam. Zamordyzm i dyskryminacja są ważniejsze. Oczywiście, nikomu we Francji nie przyszłoby do głowy np. odsunąć od pracy strażaka – nosiciela HIV, ale już niezaszczepiony, silny, gotów do poświecenia strażak to co innego – może być dyskryminowany. Oto francuska „Wolność! Równość! Braterstwo!” w praktyce.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
piter
18.08.2022 10:35

Francjo ! Matko Europy , gdzie podziały się twoje dzieci ! ? — powiedział Jan Paweł 2 , podczas pielgrzymki do Francji . – święte słowa ! Oto tzw. ,,wolność i demokracja ” w wykonaniu tych zdegenerowanych psełdo ,,yntylygentów ” żydo-bolszewickich .

grom52
18.08.2022 21:20

No to niech się pali na własne życzenie wyszczepionych baranów.

Ewa-Maria
17.08.2022 22:41

Nawet nie chce mi się komentować tego absurdu. A niech się Żabolandia spali.