INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:54 | poniedziałek | 22.07.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Morderca wjechał przez Lampedusę

Czas czytania: 3 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 lipca

Bestialski mord tysięcy Polaków przez herojów Ukrainy

11 lipca 1943 Krwawa niedziela 11 lipca 1943 r. była kumulacją ludobójstwa popełnionego przez Ukraińców na Polakach. Tego dnia Ukraińcy z OUN-UPA i wspierająca...

Koniecznie przeczytaj

Nielegalny migrant z Tunezji, który 16 października zastrzelił w centrum Brukseli dwóch obywateli Szwecji i ciężko ranił trzecią osobę, przypłynął w 2011 r. łodzią na włoską wyspę Lampedusa – podała w zeszłym tygodniu włoska agencja ANSA. Według cytowanych przez nią źródeł, zamachowiec został uznany przez włoskie służby za osobnika zradykalizowanego i dlatego miał być obserwowany przez wywiad. Belgijskie służby otrzymały ostrzeżenie już kilka lat temu. Jak zwykle nie zrobiono nic.

„Prawdopodobnie używał różnych tożsamości podczas podróży między krajami” – powiedział prasie Fredrik Hultgren-Friberg, rzecznik prasowy Szwedzkiej Służby Bezpieczeństwa. W zeszły piątek szwedzki dziennik „Expressen” napisał, że Lassoued dostał w Tunezji karę 26 lat więzienia za dwie próby zabójstwa – ale uciekł podczas rewolucji w 2011 r. W wywiadach udzielanych władzom imigracyjnym w Szwecji Lassoued kłamał (jak wielu migrantów) i twierdził, że został skazany na więzienie za zapłodnienie kobiety w tym samym wieku. W styczniu 2005 r. Lassoued został skazany przez tunezyjski sąd na 26 lat więzienia za dwie próby zabójstwa i jazdę pod wpływem alkoholu. Według doniesień medialnych Lassoued uciekł z więzienia w nocy z 15 na 16 stycznia 2011 r.. Uciekł wraz z kilkoma innymi więźniami podczas tzw. jaśminowej rewolucji w Tunezji.

- reklama -

Następnie Lassoued „udał się do Europy i przebywał między innymi w Szwecji”. We wrześniu 2012 r. został aresztowany przez szwedzką policję w Malmö, mając przy sobie 100 gramów kokainy. Oprócz narkotyków miał przy sobie fałszywy paszport z inną pisownią nazwiska i zdjęciem bez islamskiej brody. Policjantom powiedział, że jest „pochodzenia rumuńskiego”. Podczas przesłuchania powiedział, że paszport kupił we Francji, rzekomo miał zapłacić za niego 3 tys. euro. W rozmowach ze szwedzkimi władzami Lassoued podał również inny powód skazania go w Tunezji na 27 lat więzienia. Twierdził, że został uwięziony po zapłodnieniu kobiety w tym samym wieku. Twierdził również, że został ułaskawiony po dziewięciu latach – a nie, że uciekł z wiezienia i z kraju. Tego samego roku został skazany w Szwecji na dwa lata i dwa miesiące więzienia za poważne przestępstwo narkotykowe. W marcu 2014 r. Lassoued został zwolniony warunkowo, w kwietniu został wydalony ze Szwecji – ale nie do Tunezji, tylko do Włoch, bo tam był zarejestrowany jako przybyły w łodzi szmuglerskiej na niesławną włoską wyspę Lampedusa.

Lassoued „ubiegał się o azyl w kilku krajach”, m.in. w Norwegii, co nazywa się fachowo procederem asylum shopping. Belgia odmówiła mu azylu, ale pozwoliła ma zostać w kraju nielegalnie. Co prawda w marcu 2021 r. został formalnie poinformowany, że musi opuścić Belgię, ale ta decyzja administracyjna nie pociągnęła za sobą żadnych skutków. (…)

W tunezyjskiej telewizji pokazano wywiad z rodzicami islamisty. Zapytani o czyny syna, odpowiedzieli:„Zabijał tylko niewiernych. Był bardzo zszokowany Koranami spalonymi w Szwecji”. (…)

- reklama -

Więcej o mordercy szwedzkich kibiców oraz o planach państw zachodnioeuropejskich na pozbycie się “inżynierów i lekarzy” oraz o działaniu mechanizmu “weryfikacji” w całej analizie Stanislasa Balceraca zamieszczonej w tygodniku “Warszawska Gazeta” i na stronie www.warszawskagazeta.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Jak wygląda świat bez gotówki? Właśnie tak!

Dziewiętnasty lipca 2024 pokazał, jak będzie wyglądać świat bez gotówki, oparty wyłącznie na elektronicznym pieniądzu, obsłudze klienta, nawigacji -...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx