INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

10:15 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Dramat epidemii. TVN pokazał, jak bardzo opinie władzy rozmijają się z rzeczywistością

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wyemitowany w czwartek na antenie TVN 24 reportaż Jakuba Sobieniowskiego pokazał, jak bardzo członkowie rządu nie doceniali zagrożenia, jakie niesie ze sobą epidemia koronawirusa.

Mimo że spada liczba zakażeń, to dramatycznie wysoka pozostaje liczba zgonów. Tylko w piątek zmarło 539 osób, a liczba ofiar epidemii nieubłaganie zbliża się do 65 tysięcy.

Widać to doskonale w statystykach. Według raportu WHO Polska wyprzedziła Brazylię – sumie w ciągu ostatniego tygodnia w Brazylii zmarło 9,4 chorych na 100 tys. mieszkańców, a w Polsce – 9,5.

Te przerażające dane zostały zestawione z nonszalanckimi opiniami polityków PiS. – Polska jest na czołowym miejscu, jako ten kraj, który ratował każdego człowieka – mówił np. szef rządu w Sejmie.

– Tamci ministrowie zdrowia doprowadzili przez brak odpowiednich działań do hekatomby – zauważył z kolei innym razem minister Morawiecki.

– Tysiąc to nie jest trzydzieści parę tysięcy jak we Włoszech – przekonywał z kolei obecny minister edukacji Przemysław Czarnek.

Na zakończenie Sobieniowski przytoczył dane, z których wynika, że w ciągu roku pandemii zmarło 100 tys. Polaków więcej niż w ostatnich latach. Pod tym tragicznym względem w Europie wyprzedzają nas tylko Czesi.

Źródło: NaTemat

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x