INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:06 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Były poseł PiS: Polski Ład jest projektem wyborczym, związanym z pijarem

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Poseł Lech Kołakowski, jeszcze do niedawna należał do Zjednoczonej Prawicy i popierał rząd Mateusza Morawieckiego. Zdecydował się jednak odejść z Prawa i Sprawiedliwości i przygotowuje powstanie w Sejmie niezależnego koła poselskiego.

– Powstanie koła uwarunkowane jest zgodnością poglądów osób, które mają je tworzyć. W tej chwili chodzi też o zgodność poglądów ws. Polskiego Ładu. Tutaj decydują kwestie programowe. Nie chodzi o to, aby koło powstało, a za miesiąc już go nie było. Dążymy do konsensusu, trwają rozmowy. Aktualne jest to, co wcześniej – przekonuje Kołakowski w rozmowie z portalem wPolityce.pl.

- reklama -

– Warunkuję powstanie koła jednolitym stanowiskiem w kwestiach gospodarczych, społecznych, jak również bieżącej polityki – dodaje.

Przy okazji Kołakowski nie pozostawia suchej nitki na Polskim Ładzie, sztandarowym projekcie rządu Mateusza Morawieckiego.

– Obecnie przedstawiany projekt Polskiego Ładu jest bardziej projektem bardziej wyborczym, związanym z pijarem. Jest to ładnie przedstawiany projekt, ale gwałtowne wrzucenie setek miliardów złotych na rynek spowoduje kolosalną inflację. Mój pogląd jest taki, że trzeba społeczeństwu i poszczególnym branżom dać wędkę, stworzyć mechanizmy rozwoju, a nie dawać rybę, czyli przelewać tylko środki na konta – sensownie zauważa Kołakowski.

- reklama -

Źródło: wPolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx