INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:40 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk ostro: „Kaczyński realizuje agendę Putina”

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Podczas konferencji prasowej Donald Tusk niezwykle ostro ocenił podpisane właśnie porozumienie pomiędzy węgierskim Fideszem, włoską Ligą, francuskim Zjednoczeniem Narodowym i PiS. Zdaniem nowego szefa Platformy Obywatelskiej to dowód na postępującą izolację Polski na arenie międzynarodowej. Dodał także, że „cywilizowane partie polityczne nie chcą mieć nic wspólnego” z tym ruchem.

– Jarosław Kaczyński podjął decyzję o zapisaniu PiS-u, a to oznacza w jakimś sensie o zapisaniu Polski, do obozu partii politycznych, które nie ukrywają swojej niechęci do zjednoczonej Europy, które nie ukrywają swoich nacjonalistycznych skłonności i to, co się rzuca najwyraźniej w oczy, (…) zapisał PiS, ale też zapisał w jakimś sensie Polskę, do jednoznacznie proputinowskiego obozu politycznego w Unii Europejskiej – mówił Tusk.

- reklama -

– Nowi koledzy Jarosława Kaczyńskiego różnią się między sobą, ale w tej sprawie wszyscy mają pogląd właściwie identyczny. (…) Powtarzam od kilku lat z narastającym niepokojem, że z jakichś bliżej nieznanych powodów pan Kaczyński i PiS uparli się, aby realizować punkt po punkcie polityczną i międzynarodową agendę Putina, zarówno w Polsce, jak i Europie. Zarówno jeżeli chodzi o politykę wewnętrzną, jak i politykę zagraniczną – dodał Donald Tusk.

Zdaniem szefa PO „sytuacja jest krytyczna” i że sojusz radykalnej prawicy może rozsadzić Unię Europejską.

– Jeżeli chcemy, żeby Polska była częścią Unii i żeby Unia się nie rozpadła, to musimy zrobić wszystko, żeby ta grupa, ten polityczny zestaw radykalnych prawicowców, żeby nie zdominował europejskiej sceny politycznej. Najwyższy czas zrozumieć, że przyszłość Polski rozgrywa się także poza naszymi granicami i że w naszym interesie jest chronić Europę – mówił.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x