INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

18:21 | czwartek | 07.07.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Banaś się nie poddaje. Zapewnia, że NIK będzie działał dalej

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

7 lipca

Gdy umarł król…

7 lipca 1572 r. Ostatni Jagiellon zmarł bezpotomnie w wieku 52 lat. Dla Królestwa była to prawdziwa tragedia. Kto wie, jak potoczyłby się losy Polski,...

Koniecznie przeczytaj

Wczoraj funkcjonariusze CBA zatrzymali Jakuba B., syna prezesa NIK. Także wczoraj pojawiła się informacja, iż Zbigniew Ziobro wystąpił do marszałek Sejmu o zgodę na uchylenie immunitetu Banasiowi.

Wieczorem Marian Banaś wydał oświadczenie zapewniając, że nie wpłynie to na pracę Najwyższej Izby Kontroli.

- reklama -

– W odpowiedzi na komunikat Centralnego Biura Antykorupcyjnego, odnoszący się do zatrzymania w dniu dzisiejszym mojego syna Jakuba, oświadczam, że zaistniała sytuacja nie wpłynie w żaden sposób na dalszą pracę Najwyższej Izby Kontroli – oznajmił Marian Banaś.

– W dniu wczorajszym, stosownie do obowiązku wynikającego z artykułu 7 ustęp 1 punkt 1 ustawy o Najwyższej Izbie Kontroli, przedstawiłem w Sejmie analizę wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej wraz z opinią kolegium Najwyższej Izby Kontroli w przedmiocie absolutorium dla Rady Ministrów za rok 2020. Najwyższa Izba Kontroli pod moim kierownictwem zwróciła uwagę na nierównowagę finansów publicznych oraz niekontrolowany wzrost długu publicznego, który liczony według metodologii Unii Europejskiej wzrósł aż o 290 miliardów złotych. Wcześniejsze zwiększenie długu publicznego, obliczone według tej metodologii, o podobną wartość, jaką zaobserwowano w jednym tylko 2020 roku, trwało prawie 10 lat – powiedział także dziennikarzom szef NIK.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Chcesz kupić komputer lub telewizor? Śpiesz się! Będzie drożej!

O ile wzrosną ceny po wprowadzeniu w życie nowelizacji wymyślonej przez Piotra Glińskiego, trudno powiedzieć. Powiedzieć można jedno –...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx