INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

11:52 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Problemy Ziobry w Zjednoczonej Prawicy. PiS ma już dość jego eurosceptycyzmu

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Na łamach „Rzeczpospolitej” Zbigniew Ziobro bardzo mocno skrytykował politykę Unii Europejskiej wobec Polski. Jego zdaniem nasz kraj i Węgry stały się „ofiarą brutalnej politycznej napaści unijnych instytucji”.

Wszystko to za sprawą Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Została ona uznana przez Trybunał Sprawiedliwości UE że nie daje „„pełnej rękojmi niezawisłości i bezstronności.

- reklama -

Takie stanowisko ministra sprawiedliwości nie może podobać się politykom PiS, którzy zdecydowali że w sprawie Izby Dyscyplinarnej niezbędny jest kompromis.

– Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

Zresztą już wcześniej I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska wydała decyzje, które faktycznie zawieszają działanie Izby Dyscyplinarnej.

- reklama -

– Ziobro wbija kij w szprychy w najbardziej newralgicznym momencie –mówi polityk PiS w rozmowie z Wirtualną Polską.

– To nie on decyduje o kierunkach polityki zagranicznej, tylko premier. Ale takie wbijanie kija w szprychy w newralgicznym dla nas momencie? Nigdy nie jest dobre – dodaje.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy szantażują USA

Niemcy domagają się, aby pakiet sankcji wobec Rosji nie zawierał działań wymierzonych w sektor energetyczny. Rząd niemiecki jest gotowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x