INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:10 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Problemy Ziobry w Zjednoczonej Prawicy. PiS ma już dość jego eurosceptycyzmu

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Na łamach „Rzeczpospolitej” Zbigniew Ziobro bardzo mocno skrytykował politykę Unii Europejskiej wobec Polski. Jego zdaniem nasz kraj i Węgry stały się „ofiarą brutalnej politycznej napaści unijnych instytucji”.

Wszystko to za sprawą Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Została ona uznana przez Trybunał Sprawiedliwości UE że nie daje „„pełnej rękojmi niezawisłości i bezstronności.

- reklama -

Takie stanowisko ministra sprawiedliwości nie może podobać się politykom PiS, którzy zdecydowali że w sprawie Izby Dyscyplinarnej niezbędny jest kompromis.

– Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu – powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

Zresztą już wcześniej I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska wydała decyzje, które faktycznie zawieszają działanie Izby Dyscyplinarnej.

- reklama -

– Ziobro wbija kij w szprychy w najbardziej newralgicznym momencie –mówi polityk PiS w rozmowie z Wirtualną Polską.

– To nie on decyduje o kierunkach polityki zagranicznej, tylko premier. Ale takie wbijanie kija w szprychy w newralgicznym dla nas momencie? Nigdy nie jest dobre – dodaje.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x