INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:11 | piątek | 19.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Solarne problemy Elona Muska

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

19 sierpnia

Najsłynniejszy polski krzyż

19 sierpnia 1901 r. Ten krzyż to symbol. Tatr. Wiary górali. Poświęcenia. Polski. Nawet Niemcy i stalinowcy nie odważyli się podnieść na niego ręki.  Na pomysł...

Koniecznie przeczytaj

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła akcjonariuszy i amerykańskich urzędów kontrolnych o zagrożeniach pożarowych wywołanych usterkami paneli fotowoltaicznych, informuje agencja Reutera.

Audyt rozpoczął się po skardze byłego dyrektora ds. jakości Stephena Henkesa. W raporcie skierowanym do SEC Henkes wskazał, że Tesla i jej spółka zależna SolarCity nie ujawniły akcjonariuszom niebezpieczeństwa pożarowego wynikającego z wad paneli słonecznych. Tymczasem usterki narażają klientów na ryzyko utraty zdrowia i życia oraz uszczerbek materialny.

- reklama -

Henkes zeznał przed SEC, że bezskutecznie informował dyrekcję Tesli o podatności systemów solarnych na pożary. Nalegał na zwrócenie się w tej sprawie do organów regulacyjnych i ostrzeżenie konsumentów. Jednak w sierpniu 2020 r. został zwolniony, dlatego pozwał Teslę. Twierdzi, że wyrzucenie z pracy było korporacyjnym odwetem za troskę o bezpieczeństwo klientów.

Wg Reutera, awarie paneli słonecznych dotknęły ponad 60 tys. Amerykanów oraz 500 agencji rządowych i firm. Po ujawnieniu kompromitujących faktów, wartość akcji koncernu spadła z 1009 dol. do ​​950 dol.

Reuter przypomina, że procesy sądowe wywołane wadliwymi produktami koncernu toczą się od lat. W sierpniu 2019 r. pozew przeciwko Tesli złożył największy amerykański detalista, firma Walmart. Od listopada 2018 r. co najmniej siedem sklepów tej sieci spłonęło w wyniku spięć w instalacji fotowoltaicznej.

- reklama -

Natomiast w sierpniu tego roku Narodowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) również wszczęła dochodzenie przeciwko gigantowi motoryzacyjnemu, którego powodem są liczne wypadki autonomicznych samochodów elektrycznych Tesli.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

 „Okrucieństwo losu” na o2.pl

Z cyklu: hit Internetu „Kobieta chciała mieć pamiątkę z wakacji. Los okazała się okrutny” głosi podpis pod zdjęciem blondynki w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx