INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

02:14 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent Woodrow Wilson idzie w odstawkę. Jego nazwisko znika z amerykańskich uniwersytetów

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Uniwersytet Princeton poinformował, że nazwisko prezydenta Woodrowa Wilsona zniknie z przestrzeni publicznej tej jednej z najbardziej renomowanych amerykańskich uczelni.

Powiedział o tym w sobotę rektor uczelni, Christopher L. Eisgruber. Jego zdaniem „rasistowskie myślenie i polityka dawnego prezydenta sprawiają, że jest nieodpowiednim patronem dla szkoły lub uczelni, której uczeni, studenci i absolwenci muszą zdecydowanie sprzeciwiać się rasizmowi we wszystkich jego formach”.

- reklama -

– Rasizm Wilsona był znaczący i konsekwentny nawet jak na standardy jego czasów – powiedział Eisgruber.

Warto przypomnieć, że zanim w 1913 r. został wybrany prezydentem, Woodrow Wilson był w latach 1902–1910 rektorem Princeton, w roku 1919 został zaś uhonorowany Nagrodą Nobla za stworzenie Ligi Narodów.

Uniwersytet Princeton znajduje się w pierwszej piętnastce najlepszych uniwersytetów na świecie oraz w pierwszej trójce uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych.

- reklama -

Princeton nie jest niestety jedyną uczelnią, która daje się funkcjonować w myśl wymogów politycznej poprawności. W ubiegłym tygodniu decyzję usunięcia nazwiska Wilsona z przestrzeni publicznej podjęły władze Monmouth University w New Jersey. Profesorowie i studenci uznali tam, że Wilson miał odrażające poglądy na temat rasy.

Wilson jest w Polsce pamiętany przede wszystkim dlatego, że w styczniu 1918 r. uznał powstanie niepodległej Polski za jeden z celów amerykańskiego udziału w I wojnie światowej.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Działacze LGBT zebrali ponad 5 tys. złotych dla krowy, która czuje się bykiem. Ekspert: Rolnik dobrze zarobił na debilach

Lewicowi działacze zbierają pieniądze, aby wykupić krowę, która czuje się bykiem. Prezes zarządu Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x