INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

21:02 | sobota | 21.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Boris Johnson przygotowuje Wielką Brytanię na nowe czasy

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

21 maja

To był mecz! 

Niedziela, 21 maja 1961 r. Każdy mecz Polski ze Związkiem Radzieckim to nie był mecz. To była „wojna”! Każde zwycięstwo smakowało po tysiąckroć. Tak było...

Koniecznie przeczytaj

Premier Borys Johnson obiecuje Brytyjczykom uzdrowienie gospodarki i przekształcenie Wyspy w zielone supermocarstwo naukowe. Jak mówi, przyszedł czas wyciągnięcia wniosków z epidemii.

– Boris Johnson zwrócił się do Brytyjczyków ze specjalnym orędziem, w którym przedstawił rządowy plan zmian na lepsze po kryzysie wywołanym epidemią koronawirusa – informuje BBC.

– Do odrobienia lekcji epidemii koronawirusa jest potrzebny czas, ale my wyciągniemy właściwe wnioski – zadeklarował brytyjski premier w orędziu do narodu. – Musimy być gotowi do tego, co przyniesie przyszłość dlatego nie możemy być wciąż zakładnikami koronawirusa – podkreślił.

- reklama -

Następnie Johnson oświadczył, że nie jest zwolennikiem ascetycznej gospodarki i oszczędności wywołanych ekonomicznymi skutkami pandemii. Nie wykluczył jednak podniesienia podatków, po to, aby zdobyć fundusze na niezbędną modernizację Wielkiej Brytanii.

Uzyskane w ten sposób środki rząd wykorzysta do utworzenia nowych miejsc pracy, podniesienia poziomu edukacji i poprawy infrastruktury komunikacyjnej Zjednoczonego Królestwa. Według premiera władze już przeznaczyły na takie cele 6,1 mld dolarów. Złożył też przysięgę: „będę budował, budował i budował”.

Jednocześnie Johnson oświadczył, że rząd wykorzysta kryzys epidemiczny do rozwiązania problemów stojących przed krajem od dziesięcioleci. – Przyjmiemy do pracy 20 tys. nowych policjantów i zmienimy bezmyślne prawo niepozwalające deportować z Brytanii przestępców – zapewnił rodaków.

- reklama -

Z drugiej strony, premier obiecał młodzieży wielki projekt poprawy warunków mieszkaniowych, który uczyni „nowe, fantastyczne budownictwo” dostępnym dla każdego. W ramach projektu rząd przeznaczy środki na zazielenienie 30 tys. ha terenów rekreacyjnych.

Najważniejsze obietnice dotyczyły rynku pracy. Wg Johnsona rząd uczyni wszystko, żeby każdy Brytyjczyk dostał szansę edukacji i stażu zawodowego, co jest niezbędnym warunkiem zatrudnienia.

Jak podkreśla BBC, orędzie Borisa Johnsona to reakcja na opublikowanie statystyk wpływu epidemii na gospodarkę i społeczeństwo. W kwietniu nastąpił spadek produkcji i obrotów handlowych o 24,5 proc. co stanowi kryzysowy rekord niepobity od 1974 r.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Włochy planują dla Ukrainy nową Jałtę

Na Ukrainie leje się krew, a świat zamiast zakończyć wojnę stanowczymi decyzjami wobec Rosji, planuje drugą Jałtę. W roli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x