INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:51 | piątek | 24.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Grecy bronią się przed uchodźcami. Pływające bariery u wybrzeży Lesbos

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Grecy obawiają się kolejnej fali nielegalnych uchodźców. W związku z tym zdecydowali o zabezpieczeniu północno – wschodniej strony wyspy Lesbos, specjalną, pływającą barierą.

To tym właśnie szlakiem wędrowali do Europy nielegalni migranci. Ministerstwo Obrony Grecji poinformowało, że przygotowania do budowy pływającej bariery są już na końcowym etapie. Będzie miała ona ok. 3 km. długości i ponad metr wysokości.

- reklama -

Sprzęt budowlany i materiał został już dostarczony na miejsce budowy. Koszt całości projektu, włącznie z instalacją bariery i jej konserwacją przez 4 najbliższe lata, obliczono na 500 tys. euro.

Pomysł ochrony wyspy Lesbos skrytykowały organizacje pozarządowe. Amnesty International zapytała w tym kontekście o możliwość działania ratowników morskich, pomagających uchodźcom w niebezpiecznych sytuacjach.

Na wyspach Morza Egejskiego działa pięć obozów dla uchodźców. Zaplanowane były dla 5400 osób. Dziś mieszka w nich ponad 33 tys. ludzi.

- reklama -

Źródło:TVP.Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bez prądu, bez ogrzewania, ale z zerową emisyjnością. Oto przyszłość Europy.  

Obowiązek wyłączania klimatyzacji latem a ogrzewania zimą. Dostawy prądu i gazu tylko w określonych godzinach. To rzeczywistość wojenna? Nie....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x