INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

03:22 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Jarosław Gowin ma wrócić do rządu! Czy zgodzi się na degradacje bliskiej mu osoby?

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Koalicyjny zespół roboczy pracuje nad zmianami w rządzie Zjednoczonej Prawicy. To on przedstawi liderom trzech partii swoje rekomendacje, które będą dyskutowane. Ostateczne decyzje w sprawie zmian w rządzie mają zostać podjęte w najbliższy czwartek.

Według spekulacji medialnych na swoje poprzednie stanowisko wicepremiera i ministra chce powrócić Jarosław Gowin.

- reklama -

Gdyby tak się stało, należałoby znaleźć stanowisko dla minister Emilewicz. Dla uniknięcia tego problemu, PiS wolałby dla lidera Porozumienia funkcję wicepremiera bez teki.

Portal Gazeta Prawna.pl, powołując się na swoich rozmówców, sugeruje, że min. Emilewicz otrzymała propozycję biznesową od Zygmunta Solorza.

Informacji nie potwierdzają współpracownicy minister. PiS chce zredukować liczbę ministerstw do 12-13, co dla koalicjantów oznacza zmniejszenie ich stanu posiadania z dwóch, do jednego ministerstwa dla każdego. Według wspomnianego portalu, Solidarna Polska chce usunięcia ministra klimatu Michała Kurtyki i stanowiska wicepremiera , z zastrzeżeniem, że min. Ziobro nie będzie ubiegał o tę funkcję.

- reklama -

Według portalu, Prawo i Sprawiedliwość szybciej porozumie się w tych kwestiach z partią Jarosława Gowina, które ma nadzieję na utrzymanie resortu rozwoju, sugerując, że powinien być on połączony z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, które PiS planuje włączyć do Ministerstwa Finansów.

Wiadomo już, że Porozumienie nie wyrazi zgody na połączenie resortów: sportu, edukacji, nauki i szkolnictwa wyższego oraz kultury i oddanie takiego “superministerstwa” Piotrowi Glińskiemu. Politycy Solidarnej Polski trzymają się stanowiska, że będą bronić swoich resortów do czasu, do kiedy nie będzie zmiany umowy koalicyjnej. W ich opinii PiS wciąż nie w pełni dotrzymuje jej warunków.

Źródło:gazetaprawna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x