INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:38 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Gowin wraca do rządu! Wiadomo które ministerstwo obejmie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Lider Porozumienia wraca do rządu – informuje RMF FM. Według informacji podanych przez stację, nie wróci na stanowisko ministra nauki i szkolnictwa wyższego, ale na stanowisko ministra rozwoju zajmowanego obecnie przez Jadwigę Emilewicz.

Według RMF FM politycy Zjednoczonej Prawicy rozpatrują dwa możliwe scenariusze. Jeden z nich zakłada, że obecna wicepremier wystąpi z Porozumienia i obejmie inny resort jako osoba bezpartyjna.

- reklama -

Dzięki temu Porozumienie i Solidarna Polska zachowałyby w rządzie po jednym resorcie. Jadwiga Emilewicz nie może przejść do Prawa i Sprawiedliwości, ponieważ takich transferów zakazuje umowa koalicyjna.

Drugi scenariusz zakłada, że Jadwiga Emilewicz obejmie funkcję ministra w Kancelarii Premiera. Sama zainteresowana wielokrotnie podkreślała, że chce pozostać ministrem i nie zamierza zajmować się działalnością biznesową.

Źródło: RMF FM

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Sprowokowała, złamała polskie prawo, teraz się żali. Sława Iryny Zemlyany  

Ukraińska aktywistka i dziennikarka, która złamała prawo atakując ambasadora Rosji, oznajmiła, że opuszcza Polskę, bo dostaje maile z groźbami....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x