INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:44 | niedziela | 26.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Rewolucyjny pomysł ruchu Hołowni. Stworzą własne centrum zarządzania kryzysowego

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

26 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Zdecydowaliśmy, że naszymi siłami zorganizujemy nasze własne centrum zarządzania kryzysowego, w którym będą działać eksperci – poinformował podczas konferencji prasowej Michał Kobosko, wiceszef ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Centrum będzie dowodził gen. Mirosław Różański. Decyzja w tej sprawie zapadła w związku z niedostatecznym, zdaniem działaczy ruchu, zaangażowaniem rządu w walkę z Covid-19 i ograniczaniem jej skutków.

- reklama -

W opinii wiceszefa ruchu, system zarządzania kryzysowego powinien opierać się na posiadanych zasobach – w tym siłach zbrojnych, koordynacji działań i polityce informacyjnej. Generał Różański zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudu o zwołanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem ekspertów.

Uznał, że pozwoli to na “realną ocenę stanu faktycznego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa”. Wskazał też, że rząd powinien zaangażować wojsko w budowę szpitala polowego w rejonie najbardziej zagrożonym Covid-19.

Za celowe uważam przeprowadzenie testów, aby realnie ocenić, jakie są kondycje i możliwości poszczególnych służb w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli – tłumaczył generał.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Bitwa o “stację Kremla”

Należący do amerykańskiego koncernu TVN "stacją Kremla"? Wystarczy prześledzić historię powstania stacji, daleką od bajeczki o zdolnych biznesmenach i...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx