Rewolucyjny pomysł ruchu Hołowni. Stworzą własne centrum zarządzania kryzysowego

0
77
fot: Polsat News

Zdecydowaliśmy, że naszymi siłami zorganizujemy nasze własne centrum zarządzania kryzysowego, w którym będą działać eksperci – poinformował podczas konferencji prasowej Michał Kobosko, wiceszef ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Centrum będzie dowodził gen. Mirosław Różański. Decyzja w tej sprawie zapadła w związku z niedostatecznym, zdaniem działaczy ruchu, zaangażowaniem rządu w walkę z Covid-19 i ograniczaniem jej skutków.

W opinii wiceszefa ruchu, system zarządzania kryzysowego powinien opierać się na posiadanych zasobach – w tym siłach zbrojnych, koordynacji działań i polityce informacyjnej. Generał Różański zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudu o zwołanie Biura Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem ekspertów.

Uznał, że pozwoli to na “realną ocenę stanu faktycznego zagrożenia dla naszego bezpieczeństwa”. Wskazał też, że rząd powinien zaangażować wojsko w budowę szpitala polowego w rejonie najbardziej zagrożonym Covid-19.

Za celowe uważam przeprowadzenie testów, aby realnie ocenić, jakie są kondycje i możliwości poszczególnych służb w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa obywateli – tłumaczył generał.

- reklama -
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze