INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

13:20 | wtorek | 18.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bliscy chorych czekają na orzeczenie, a sędziowie nie mogą się porozumieć! Spór ustrojowy ważniejszy od dobra obywateli?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 czerwca

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W marcu 2018 r. w Izbie Cywilnej SN zapadły trzy jednobrzmiące uchwały, uznające, że więź rodzinna jest dobrem osobistym. Dla bliskich osób pozostających w stanie wegetatywnym ( np. w śpiączce) oznaczało to, że mogą otrzymać zadośćuczynienie od firmy ubezpieczeniowej.

Tak byłoby, gdyby nie fakt, że w październiku 2019 r., Izba Kontroli wydała przeciwstawną uchwałę, korzystną dla ubezpieczycieli. Jej skutkiem, firmy ubezpieczeniowe zablokowały wypłaty zadośćuczynień.

- reklama -

“Niestety dotyczy to również tych ubezpieczycieli, którzy kierując się wytycznymi Izby Cywilnej, wcześniej realizowali wypłaty” – powiedział w rozmowie z “Gazetą Prawną”, prof. Mariusz Golecki, rzecznik finansowy.

W związku z tą trudną dla obywateli sytuacją, pierwsza prezes SN chce, by dwie izby ‒ Cywilna i Kontroli Nadzwyczajnej ‒ wspólnie wydały uchwałę w tej sprawie. Nie będzie to proste, ponieważ „starzy” sędziowie, z których w większości składa się Izba Cywilna, nie uznają „nowych”, którzy są w Izbie Kontroli.

Powodem tego jest, ich zdaniem, “wadliwa procedura powołania, w którą była zaangażowana nowa Krajowa Rada Sądownictwa”. Na ostateczne rozwiązanie tej kwestii czekają ciężko doświadczeni przez los ludzie, którzy obecnie nie mogą liczyć na wypłaty odszkodowań.

- reklama -

Źródło:gazetaprawna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Nie dajmy się wciągnąć w tę wojnę!

Wojna wisi w powietrzu i może się okazać, że Polska zostanie w nią zgodnie wepchnięta rękami PO-PiSu. W najnowszej...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx