INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

12:02 | środa | 26.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Trudna noc dla opozycji. Ministrowie zostają. Przegrali wszystkie najważniejsze głosowania

Czas czytania: 2 min.

Koniecznie przeczytaj

Środa zaczynała się dla opozycji całkiem dobrze. Na początku dnia, koalicja rządząca przegrała głosowanie dotyczące informacji ministra sprawiedliwości na temat działań prokuratury w sprawie Daniela Obajtka. Później górą była już tylko Zjednoczona Prawica.

Sejm odrzucił wnioski opozycji o wotum nieufności wobec wicepremiera Jacka Sasina, ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, szefa KPRM Michała Dworczyka, a także o odwołanie wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego.

- reklama -

Wiele emocji wzbudziło głosowanie nad odwołaniem wicemarszałka Terleckiego. Wnioski w tej sprawie były dwa, a motywem ich złożenia były słowa polityka PiS dotyczące na temat liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej. W pierwszym głosowaniu za odwołaniem głosowało 211 posłów, 235 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. W drugim głosowaniu za odwołaniem głosowało 212 posłów, 236 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Sejm odrzucił w środę późnym wieczorem również wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa KPRM Michała Dworczyka. Za wnioskiem głosowało 210 posłów, 237 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Odrzucono wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MAP Jacka Sasina. Za wnioskiem głosowało 213 posłów, 235 było przeciw, nikt się nie wstrzymał. Do odwołania ministra niezbędne jest 231 głosów.

- reklama -

Podobnie odrzucony został wniosek o wotum nieufności dla ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego. Za przyjęciem wniosku głosowało 212 posłów, 235 było przeciw, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Zaraz po głosowaniach w Sejmie, doszło do porównań piłkarskich. Poseł PiS Marek Suski mówił nawet o przegranej opozycji 5:0.

5:0 opozycja przegrała – komentował Suski na antenie TVP1.

- reklama -

Pięć razy wotum nieufności, wobec trzech ministrów i dwa wnioski o odwołanie Terleckiego. Wszystkie przegrane, opozycja była niepocieszona. Liczyli, że nie mamy większości — komentował poseł PiS.

I dodał:

Jak się nie ma programu, to się zgłasza wota, czymś trzeba wypełnić czas. Chociaż słabe są ich wnioski. To było przepisane bardzo wiele z tego, co mówił pan prezes Banaś. Banaś napisał wota nieufności, bo sami nie potrafią — ironizował Suski.

Źródło: PAP / TVP 1

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Posłanka zacytowała Biblię. Grożą jej dwa lata więzienia

Posłanka Chrześcijańskiej Partii Demokratycznej może spędzić dwa lata w więzieniu. Powód? Päivi Maria Räsänen zacytowała fragment Pisma Świętego. Co grozi...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x