INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:08 | czwartek | 20.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prezydent o II wojnie światowej: Nigdy nie otrzymaliśmy żadnego zadośćuczynienia. Niech nikt nie śmie nas o nic oskarżać

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Podczas uroczystości w Wieluniu, pierwszym zbombardowanym przez Niemców mieście, prezydent Andrzej Duda przypominał, że 1 września składany jest hołd Polakom i Polkom, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej.

Nigdy się nie zatrzymaliśmy i nigdy się do końca nie poddaliśmy. Zapłaciliśmy bardzo wysoką cenę. Ponieśliśmy straty, za które nigdy nie otrzymaliśmy żadnego zadośćuczynienia. Nikt przyzwoity nie może się zgodzić na to, by po dziesięcioleciach podle oskarżać Polaków o jakikolwiek, zwłaszcza instytucjonalny, udział w zbrodniach II wojny światowej – mówił prezydent.

- reklama -

Duda wskazał, że Polacy nigdy nie otrzymali zadośćuczynienia za krzywdy jakich doznali podczas wojny.

Polacy byli zgnębionym narodem, ofiarą II wojny światowej i to jest prawda o tamtych latach i o tamtych krwawych dniach. Straciliśmy w tamtej wojnie 16 proc. naszej populacji, prawie 17 proc. Nikt, w stosunku do całości społeczeństwa, nie poniósł takich strat jak my. Żaden z krajów, w których toczyła się II WŚ, my, w stosunku do całości społeczeństwa, ponieśliśmy straty największe. Niech nikt nie śmie nas o nic oskarżać – zaznaczył Andrzej Duda.

Źródło: TVP Info

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

PiS 29 proc., KO 26 proc. Wspólna lista liberałów wzmocni Konfederację [SONDAŻ]

Nowy sondaż Kantar pokazuje, że Konfederacja rośnie w siłę. Jeżeli lewicowa opozycja wystartuje w ramach wspólnej listy, to prawica...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x