INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

07:29 | sobota | 22.06.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Tusk skrytykowany w „Gazecie Wyborczej”! Nawet oni widzą, że nic z niego nie będzie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

22 czerwca

Ruskie metody zawsze te same

22 czerwca 1941 r. Atak sojusznika z 22 czerwca 1941 r. kompletnie zaskoczył sowiecką Rosję. Niezwyciężona Armia Czerwona zdziesiątkowana przez "szlachetny Wehrmacht" cofała się na...

Koniecznie przeczytaj

Miał być wielki powrót Donalda Tuska do polskiej polityki, a mamy wielką klapę, którą gołym okiem dostrzegają nawet publicyści „Gazety Wyborczej”. W ocenie Witolda Gadomskiego, lider PO rozbudził nadzieje na silne przywództwo, jednak nie pokazał nic nowego.

Powrót Donalda Tuska do czynnej polityki pobudził nadzieje na to, że Koalicja Obywatelska, a także cała demokratyczna opozycja zyska silne przywództwo i w rozgrywce z PiS-em przejmie inicjatywę. Ale poza „efektem Tuska”, czyli przepływem części wyborców od Hołowni do KO, nic pozytywnego dla opozycji na razie się nie wydarzyło – pisze na łamach Gazety Wyborczej Witold Gadomski.

- reklama -

Wskazuje, że Tusk nie potrafi określić jednolitego dla całej opozycji stanowiska ws. Białorusi i nie wykorzystuje oczywistych błędów PiS w polityce zagranicznej.

Nie narzucił w debacie publicznej własnych tematów i własnego języka, nie pokazał, że kieruje ugrupowaniem odpowiedzialnym, zdolnym przejąć władzę, a nie gromadą sympatycznych happenerów. To wszystko źle Polsce wróży. Sondaże pokazują, że PiS ma szanse rządzić po następnych wyborach, jeżeli nie samodzielnie, to w koalicji z jeszcze bardziej populistycznymi ugrupowaniami – wskazuje publicysta.

Tusk miał wrócić na białym koniu. Aby słaby jest koń, albo przywódca.

- reklama -

Źródło: Gazeta Wyborcza

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
Monsignore
14.09.2021 11:51

Coś w ostatnich miesiącach Donaldy nie mają szczęścia. Najpierw amerykański Donald został ściochrany przez swoich rodaków w prezydenckich wyborach i jego miejsce zajął dziadek “J” (Joe), a polski Donald – wielka nadzieja polskiej opozycji wrócił z brukselskiej fuchy do swej ojczyzny i poległ w politycznym pojedynku również z dziadkiem “J” (Jarosławem). Wcale się nie dziwię, bo jak mówi polskie ludowe porzekadło “Nieszczęścia chodzą parami”. Ma jednakże ono wielką moc, skoro połączyło dwóch imienników, pomimo tego, że oddziela ich Ocean Atlantycki.

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Prawicowej rewolucji nie było

Zamordystyczny kurs brukselskiego establishmentu i „dokręcanie śruby” niepokornym zostaną utrzymane. Ogłoszony już po eurowyborach wyrok TSUE nakładający na Węgry...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx