INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

13:07 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Minister energetyki Wenezueli poszukiwany w USA za handel narkotykami

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Wenezuelski dyktator mianował nowego ministra energetyki odpowiedzialnego za eksport ropy naftowej. Dotychczasowy wiceprezydent kraju Tareck El Aissami to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na amerykańskiej liście handlarzy białą śmiercią.

Reżim Nicholasa Maduro wywołał nowy skandal międzynarodowy. Wenezuelski dyktator mianował nowym ministrem energetyki jednego z największych przestępców narkotykowych świata.

- reklama -

Tareck El Aissami alias El Aissami Maddah zajmuje wysokie miejsce w hierarchii listów gończych FBI. Jest oskarżony przez departament sprawiedliwości o przemyt ogromnych ilości kokainy. Tylko w 2017 r. wspólnie z meksykańskimi baronami narkotykowymi sprowadził do Stanów Zjednoczonych tonę białej śmierci.

Z tego powodu departament bezpieczeństwa narodowego USA uznał Terecka El Aissamiza„specialty designated narcotics trafficker” (SDNT) czyli „handlarza narkotyków specjalnej kategorii”.

Jak dotąd baron zajmował stanowisko wiceprezydenta Wenezueli. W zakres jego obowiązków wchodzi kierowanie gospodarką, finansami, przemysłem i zaopatrzeniem. Jest więc kluczową figurą, od której zależy przetrwanie reżimu.

- reklama -

Od 27 kwietnia sprawuje osobisty nadzór nad wydobyciem ropy naftowej. Maduro zlecił ministrowi „restrukturyzację i reorganizację” przemysłu naftowego Wenezueli. Jak wiadomo Caracasnależy do największych producentów i eksporterów surowca na świecie.

Jak przypomina Deutsche Welle wysoki status El Aissami w strukturach wenezuelskiego reżimu potwierdza oskarżenia wysunięte przez Biały Dom wobec Caracas.

Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo niejednokrotnie przedstawiał dowody osobistych związków dyktatora z kolumbijskimi i meksykańskimi kartelami oraz lewackimi terrorystami Ameryki Południowej.

- reklama -

Prokuratura Generalna oskarżyła oficjalnie władze wenezuelskie o przemyt narkotyków do USA. Zarzuty prawne postawione Maduro i jego urzędnikom posłużyły departamentowi stanu do wpisania Caracas na listę stolic państw wspierających handel narkotykami i terroryzm.

W reakcji na prowokacyjną nominację Mike Pompeo odbył rozmowę telefoniczną z przywódcą wenezuelskiej opozycji. Były spiker parlamentu Juan Guaidó jest uznawany przez USA i szereg państw europejskich za jedynego legalnego przywódcę. Sekretarz stanu zapewnił Guaidó o niezmiennym poparciu dla sił demokratycznych zmierzających do usunięcia Nicholasa Maduro.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Czy jesteś na liście przydatnych na wypadek wojny?

W kancelarii prezydenta ma powstać baza danych zawierająca nazwiska osób, które mogą być szczególnie przydatne państwu w razie wojny....

Przeczytaj jeszcze to!