INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

06:21 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Alain Finkielkraut: antyrasizm to najbardziej przerażająca i groteskowa patologia naszych czasów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Wybitny francuski filozof, Alain Finkielkraut (w języku polskim ukazała się m.in. jego książka „W imię innego. Antysemicka twarz lewicy”) na łamach paryskiego dziennika „Le Figaro” zajął się tematem rozruchów ulicznych do których dochodzi w miastach Ameryki i Europy.

– Wstyd za bycie białym zastąpił burżuazyjne wyrzuty sumienia – mówi Finkielkraut. Jego zdaniem antyrasizm nie jest obroną godności ludzkiej, ale nową ideologią, wizją świata, w której nie ma ani handlu niewolnikami, ani arabsko-muzułmańskiego antysemityzmu, obecnego wśród części czarnej społeczności amerykańskiej, ani demonstracji chińskich i wietnamskich w Paryżu przeciwko obelgom i napadom ze strony czarnoskórych czy imigranckich środowisk. – To najbardziej przerażająca i groteskowa patologia naszych czasów – uważa filozof. Jej celem jest „wymazanie” białej cywilizacji, która jest oskarżana o całe zło świata.

- reklama -

Jednym słowem antyrasizm stał się „komunizmem XXI wieku”, oskarżającym Zachód o niewolnictwo, kolonializm, seksizm i homofonię – uważa francuski filozof.

Źródło: gazetaprawna.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Żydzi chcą mieć w Polsce uzbrojoną ochronę. Zażądajmy tego samego w Izraelu!

Nawet próba normalizacji stosunków polsko-izraelskich została wykorzystana do antypolskiej kampanii. Poszło o wycofanie zgody na ochronę izraelskich wycieczek w...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x