INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:43 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sondaż, który daje dużo odpowiedzi! Oto jak zagłosują wyborcy przegranych kandydatów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Na zlecenie portalu wPolityce.pl, pracownia Social Changes, przeprowadziła bardzo ciekawe badanie dotyczące przepływu elektoratu. Na kogo zagłosują wyborcy przegranych kandydatów?

Badanie pokazuje, iż wyborcy Szymona Hołowni zagłosują przede wszystkim na Rafała Trzaskowskiego (72 proc.). Andrzeja Dudę wybierze tylko 9 proc. Z kolei 7 proc. nie pójdzie do drugiej tury, a 12 proc. to niezdecydowani.

- reklama -

Osoby popierające w I turze Krzysztofa Bosaka zagłosują na Dudę (38 proc.) i Trzaskowskiego (28 proc.). W wyborach nie weźmie udziału 26 proc., 7 proc. to niezdecydowani.

Wyborcy Władysława Kosiniaka-Kamysza wybiorą Trzaskowskiego (59 proc.) i Dudę (21 proc.). Do urn nie pójdzie 2 proc. 19 proc. nie wie, na którego kandydata głosować.

Wyborcy Roberta Biedronia postawią na Trzaskowskiego (72 proc.), natomiast na Dudę (9 proc.). 14 proc. nie weźmie udziału w głosowaniu. Niezdecydowanych jest 5 proc.

- reklama -

Elektorat Marka Jakubiaka zdecydowanie postawi na Dudę Dudę (78 proc.). Na Trzaskowskiego zagłosuje 22 proc. W tym przypadku nie ma osób niezdecydowanych.

Według tego sondażu Andrzej Duda może liczyć w drugiej turze na 48 proc. głosów, natomiast Rafał Trzaskowski na 43 proc.

Źródło: wPolityce.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx