INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:33 | sobota | 25.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Syn posła PiS prezesem w państwowej spółce!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

25 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, ma 34 lata. Posiada licencjat katowickiej AWF i tytuł magistra uzyskany na Politechnice Śląskiej. Zrobił też studia podyplomowe: menedżera sportu i turystyki oraz zarządzanie nieruchomościami.

Jego umiejętności w dziedzinie zarządzania i zarządzania finansami potwierdzają ukończone studiami MBA i POST-MBA. Nikodem Matusiak został niedawno prezesem spółki Inova. Według informacji, podanych na jej oficjalnej stronie internetowej, obecny prezes, zatrudniony był wcześniej w górniczych spółkach w Polsce i w Czechach, m.in, jako pełnomocnik zarządu JSW, dyrektor w JSW i project manager w czeskiej spółce górniczej.

- reklama -

Większość z wymienionych stanowisk pełnił Nikodem Matusiak przez ok. rok. Tak było w przypadku np. funkcji pełnomocnika zarządu ds. organizacji i rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

Według informacji rozmówców portalu money.pl, jedynym projektem, za który odpowiadał Matusiak na tym stanowisku, było “przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty”.

Po liście związkowców do prezesa Jarosława Kaczyńskiego na temat spraw, które w JSW im się nie podobały, Matusiak stanowisko pełnomocnika stracił. Na pytanie portalu o to, jak Nikodem Matusiak został prezesem spółki Inova, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej KGHM Piotr Chęciński wskazał, w pisemnym komunikacie, na obowiązujące w takich przypadkach postępowanie kwalifikacyjne.

- reklama -

Rozpoczęło się ono w marcu br., po tym, jak ze stanowiska zrezygnował wcześniejszy prezes. Nikodem Matusiak złożył swoją ofertę i po rozmowie kwalifikacyjnej z Radą Nadzorczą, otrzymał jej rekomendacje a następnie – 15 lipca br. – został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

Źródło:money.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x