INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:32 | niedziela | 02.10.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Syn posła PiS prezesem w państwowej spółce!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

2 października

Ostatni Piastowic

30 września 1089 r. Polacy lubią się szczyć, że w historii nie mieli królobójców. Cóż nie jest to do końca prawda. Już pierwsi władcy mieli...

Koniecznie przeczytaj

Nikodem Matusiak, syn posła PiS Grzegorza Matusiaka, ma 34 lata. Posiada licencjat katowickiej AWF i tytuł magistra uzyskany na Politechnice Śląskiej. Zrobił też studia podyplomowe: menedżera sportu i turystyki oraz zarządzanie nieruchomościami.

Jego umiejętności w dziedzinie zarządzania i zarządzania finansami potwierdzają ukończone studiami MBA i POST-MBA. Nikodem Matusiak został niedawno prezesem spółki Inova. Według informacji, podanych na jej oficjalnej stronie internetowej, obecny prezes, zatrudniony był wcześniej w górniczych spółkach w Polsce i w Czechach, m.in, jako pełnomocnik zarządu JSW, dyrektor w JSW i project manager w czeskiej spółce górniczej.

- reklama -

Większość z wymienionych stanowisk pełnił Nikodem Matusiak przez ok. rok. Tak było w przypadku np. funkcji pełnomocnika zarządu ds. organizacji i rozwoju w Jastrzębskiej Spółce Węglowej S.A.

Według informacji rozmówców portalu money.pl, jedynym projektem, za który odpowiadał Matusiak na tym stanowisku, było “przestawienie się firmy z papierowych bonów dla pracowników na elektroniczne karty”.

Po liście związkowców do prezesa Jarosława Kaczyńskiego na temat spraw, które w JSW im się nie podobały, Matusiak stanowisko pełnomocnika stracił. Na pytanie portalu o to, jak Nikodem Matusiak został prezesem spółki Inova, dyrektor departamentu komunikacji korporacyjnej KGHM Piotr Chęciński wskazał, w pisemnym komunikacie, na obowiązujące w takich przypadkach postępowanie kwalifikacyjne.

- reklama -

Rozpoczęło się ono w marcu br., po tym, jak ze stanowiska zrezygnował wcześniejszy prezes. Nikodem Matusiak złożył swoją ofertę i po rozmowie kwalifikacyjnej z Radą Nadzorczą, otrzymał jej rekomendacje a następnie – 15 lipca br. – został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu spółki.

Źródło:money.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Syf, kiła i mogiła, czyli pandemia chorób wenerycznych

W krajach wysokorozwiniętych widać już skutki promocji seksualnego wyzwolenia – lawinowo wzrosła liczba chorób wenerycznych. Zdaniem amerykańskich ekspertów jest...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx