INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

15:41 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Prokuratura Krajowa dała wytyczne ws. protestów. Będą kary?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Stowarzyszenie Adwokackie “Defensor Iuris” poinformowało na Twitterze o piśmie, które Prokurator Krajowy Bogdan Świączkowski, skierował do prokuratorów regionalnych. Zawiera ono wskazówki odnośnie czynności, które powinni oni podejmować w związku z ulicznymi protestami.

Prokurator Krajowy sugeruje, by oceniano je “w kontekście niebezpieczeństwa sprowadzenia zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób”. Na oficjalnej stronie Prokuratury Krajowej, zamieszczono potwierdzające powyższe informacje, oficjalne oświadczenie.

- reklama -

Podkreślono w nim prawo każdego obywatela do publicznego wyrażania swoich opinii z jednoczesną uwagą, że nie może się to “odbywać kosztem utraty zdrowia i życia innych osób i wbrew obowiązującemu prawu, wprowadzonemu właśnie po to, by te wartości chronić”. Przypomniano o rozszerzającej się pandemii COVID-19 i jej ofiarach śmiertelnych.

Wskazano na złamanie przez demonstrujących rozporządzenia Rady Ministrów z 23 października 2020 r. “Osoby, które organizują nielegalne zgromadzenia, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, z czego doskonale zdają sobie sprawę”.

Źródło: Twitter.com/pk.gov.pl

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx