INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:42 | czwartek | 23.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sławomir Nowak wychodzi na wolność! Sąd nie przedłużył aresztu dla byłego ministra

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

23 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Sąd Okręgowy w Warszawie nie przedłużył aresztu dla byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Jego sprawa ma związek z zarzutami korupcyjnymi.

Sąd zastosował wobec Nowaka wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odwoła się od tej decyzji sądu.

- reklama -

Wyjście z aresztu umożliwi mu również wpływanie na nowych świadków, których prokuratura będzie przesłuchiwać, a także na współpodejrzanych, z którymi Sławomir N. będzie konfrontowany – uważa prokuratura.

Nowak przebywał w areszcie od lipca 2020 roku.

Sławomir Nowak, były polski minister, został zatrzymany w ubiegłym roku. Polska prokuratura postawiła mu zarzut kierowania „zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji”.

- reklama -

Biuro prokuratora generalnego Ukrainy, przekazało Polsce pisemne zarzuty wobec byłego p.o. szefa Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy (Ukrawtodor). Ma ono zostać wręczone Nowakowi.

W stosownym komunikacie przekazano, że Sławomir Nowak, pełniąc na Ukrainie wskazaną wyżej funkcję, w latach 2017-19 „celowo nie realizował decyzji sądu miejscowego i Sądu Najwyższego Ukrainy w sprawie przywrócenia na stanowisko szefa struktur Ukrawtodoru w jednym z obwodów na Ukrainie i utrudniał wykonanie tych decyzji.

Skutkiem jego działań na Ukrawtodor nałożono karę finansową. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 do 8 lat więzienia z zakazem zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności do lat 3.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx