INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

16:46 | poniedziałek | 30.01.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Sławomir Nowak wychodzi na wolność! Sąd nie przedłużył aresztu dla byłego ministra

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

30 stycznia

Kogo nie pokonał „generał mróz”?

25-27 stycznia 1915 r. Mówi się, że Rosji zawsze pomaga „generał mróz”, dzięki czemu klęską skończyły się wyprawy na ten kraj zarówno Napoleona jak i...

Koniecznie przeczytaj

Sąd Okręgowy w Warszawie nie przedłużył aresztu dla byłego ministra transportu Sławomira Nowaka. Jego sprawa ma związek z zarzutami korupcyjnymi.

Sąd zastosował wobec Nowaka wolnościowe środki zapobiegawcze. Prokuratura Okręgowa w Warszawie odwoła się od tej decyzji sądu.

- reklama -

Wyjście z aresztu umożliwi mu również wpływanie na nowych świadków, których prokuratura będzie przesłuchiwać, a także na współpodejrzanych, z którymi Sławomir N. będzie konfrontowany – uważa prokuratura.

Nowak przebywał w areszcie od lipca 2020 roku.

Sławomir Nowak, były polski minister, został zatrzymany w ubiegłym roku. Polska prokuratura postawiła mu zarzut kierowania „zorganizowaną grupą przestępczą czerpiącą korzyści z korupcji”.

- reklama -

Biuro prokuratora generalnego Ukrainy, przekazało Polsce pisemne zarzuty wobec byłego p.o. szefa Państwowej Agencji Drogowej Ukrainy (Ukrawtodor). Ma ono zostać wręczone Nowakowi.

W stosownym komunikacie przekazano, że Sławomir Nowak, pełniąc na Ukrainie wskazaną wyżej funkcję, w latach 2017-19 „celowo nie realizował decyzji sądu miejscowego i Sądu Najwyższego Ukrainy w sprawie przywrócenia na stanowisko szefa struktur Ukrawtodoru w jednym z obwodów na Ukrainie i utrudniał wykonanie tych decyzji.

Skutkiem jego działań na Ukrawtodor nałożono karę finansową. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 do 8 lat więzienia z zakazem zajmowania określonych stanowisk lub prowadzenia określonej działalności do lat 3.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Lewacy i politycy nienawidzą kierowców

Dlaczego lewacy i politycy nienawidzą kierowców? Na tak postawione pytanie można odpowiedzieć szybko i efektownie: lewacy nienawidzą wszelkiej normalności,...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx