INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

23:00 | wtorek | 16.04.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Data szczytu zachorowań w Polsce? Znamy ją!

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 kwietnia

Jedźcie sami do Niemiec…

13 kwietnia 1943 W czasie II wojny światowej, Warszawa była dla Niemców najniebezpieczniejszym z okupowanych przez nich miast Europy. Każdy Polak mógł wtedy zginąć...

Koniecznie przeczytaj

Data szczytu zachorowań w Polsce? Znamy ją! Naukowcy Uniwersytetu Georga Washingtona w Seattle opracowali matematyczny model zachorowań na COVID-19 w Europie. Na podstawie dotychczasowego przebiegu określili, że szczyt epidemii w Polsce nastąpi 24 kwietnia.

Instytut Zdrowia Uniwersytetu Georga Washingtona w Seattle przedstawił najnowsze badania dotyczące przebiegu epidemii w Europie. Według amerykańskich naukowców szczyt zachorowań nastąpi w trzecim tygodniu kwietnia.

- reklama -

Fala zarażeń będzie przesuwała się z południa na północ Europy. Tę diagnozę potwierdza spadek liczby nowych zakażeń we Włoszech i Hiszpanii. Następne w kolejności będą Wielka Brytania (17 kwietnia) i Niemcy (19 kwietnia).

Obniżenie epidemicznej fali w naszym kraju przewidziane jest na 24 kwietnia, ale śmiertelność może w tym czasie sięgnąć nawet 104 przypadki dziennie.

Trzy dni później szczyt zachorowań ma przejść Szwecja. Amerykańscy naukowcy ostrzegają, że jest to dopiero „pierwsza fala koronawirusa” w Europie. Jak ocenia Uniwersytet Waszyngtona, do końca sierpnia na naszym kontynencie może umrzeć 151 tys. osób. Prognozy dotyczące Niemiec mówią o ponad 8 tys. zgonów, natomiast dane dla USA zamykają się liczbą 88 tys. zmarłych.

- reklama -

Amerykański uniwersytet jest największą uczelnią publiczną Zachodniego Wybrzeża USA i Bardzo często wykonuje badania i analizy na zlecenie władz federalnych. Statystyka i prognoza dla Europy powstała w oparciu o dotychczasowy przebieg pandemii w Chinach, Korei Południowej, Włoszech, Hiszpanii i USA.

Ciekawe dane

Nie jest to jedyny ośrodek badawczy publikujący nowe dane. Naukowcy Uniwersytetu w Getyndze poddają w wątpliwość prawdziwą liczbę zarażonych na świecie, o czym informuje medyczny periodyk „Lancet”.

Posługując się metodami statystycznymi, niemieccy badacze doszli do wniosku, że oficjalne informacje to jedynie 15 proc. prawdziwej liczby zakażeń na świecie. Zgodnie z ich szacunkami zarażeniu COVID-19 uległo 10 mln Amerykanów, a także 5 mln Hiszpanów, 3 mln Włochów i 2 mln Brytyjczyków.

- reklama -

Przekłamanie ma wynikać z ograniczonej ilości zbyt późno przeprowadzonych testów.

Czy wyliczenia naukowców odnajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości i data szczytu zachorowań w Polsce nastąpi 24 kwietnia? Czas pokaże.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

“MAUS” po raz drugi

Czyli Żydzi przedstawiani w palestyńskim podręczniku szkolnym jako „synowie świń”, to podżeganie do nienawiści, a Polacy przedstawiani w amerykańskim podręczniku (właściwie szkolnej...

Przeczytaj jeszcze to!