INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

07:21 | poniedziałek | 16.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Polska przekazała pomoc dla Hiszpanii do walki z koronawirusem

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

16 maja

Święty Andrzej Bobola – męczennik i patron Polski

Środa, 16 maja 1657 UWAGA! Tekst zawiera drastyczne treści! Święty Andrzej Bobla w czasie powstania Chmielnickiego został bestialsko zamordowany przez Kozaków. Dla bolszewików był „osobliwością”, pokazywaną...

Koniecznie przeczytaj

Polska wysłała Hiszpanii w darze 20 tys. litrów płynu dezynfekcyjnego Trisept Complex produkcji państwowej firmy Polfa Tarchomin, w odpowiedzi na apel tego kraju do sojuszników NATO o pomoc w nadzwyczajnej sytuacji – poinformowało MSZ w komunikacie.

Transport płynu wyruszył z Warszawy drogą lądową w ubiegły czwartek.

- reklama -

“Sojusznicy pomagają sobie w walce z pandemią koronawirusa” – podkreśliło polskie Przedstawicielstwo w NATO na Twitterze.

Pomoc dla Hiszpanii była konsultowana w ramach NATO-wskiego mechanizmu Euroatloantyckiego Ośrodka Koordynacji Reagowania w Przypadku Katastrof (EADRCC).

Ambasador Polski w Madrycie, Marzenna Adamczyk, opublikowała wideo, w którym podkreśliła polskie tradycje solidarnościowe.

- reklama -

“Czterdzieści lat temu narodził się w Polsce potężny ruch społeczny – było to 10 mln osób, które zmieniły historię. Chodzi o Solidarność, a solidarność jest tym, czego najbardziej potrzebujemy teraz, w czasie kryzysu związanego z epidemią koronawirusa – powiedziała. – Dar Polski dla Hiszpanii ma na celu pomóc temu krajowi w walce z koronawirusem, i abyśmy wszyscy mogli cieszyć się bliską przyjaźnią. Bardzo tego potrzebujemy. Niech żyje Polska, niech żyje Hiszpania, niech żyje solidarność!”- zakończyła przesłanie.

“Polska należy do krajów najmniej dotkniętych pandemią, w porównaniu z innymi, co jest wynikiem szybkiej odpowiedzi rządu na epidemię” – stwierdził hiszpański blog outono.net. “W Polsce jest mniej zakażonych i ofiar śmiertelnych niż tylko w hiszpańskiej Galicji (region północno-zachodniej Hiszpanii), przy prawie 39 mln mieszkańców Polski i 2,7 mln mieszkańców w Galicji. Z Hiszpanii, dziękujemy z całego serca naszym przyjaciołom w Polsce” – czytamy na portalu.

Na apel hiszpańskiego Ministerstwa Obrony pod koniec marca do sojuszników NATO o pomoc w zaopatrzeniu w materiały medyczne i sanitarne odpowiedziały do tej pory Republika Czeska, Turcja, Litwa, Niemcy, Luksemburg, Estonia i Polska. 

- reklama -

Źródło: PAP

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Stu szesnastu lekarzy czeka kara. Domagali się rzetelnej informacji o szczepionkach na Covid.

Stu szesnastu lekarzy, którzy domagali się rzetelnej debaty na temat szczepień na Covid i apelowali, aby były dobrowolne, ma...

Przeczytaj jeszcze to!