INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:36 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Premier Morawiecki milczy, zapytany o amantadynę! Ochrona odgrodziła go od dziennikarzy

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

W ubiegłym tygodniu (w piątek 03.09) premier Mateusz Morawiecki gościł na Śląsku, gdzie odwiedził Górnośląskie Centrum Medyczne w Katowicach. Dziennikarze serwisu „tarnogorski.info”, którzy pojawili się na miejscu, chcieli zapytać szefa rządu o badania nad amantadyną, znanym lekiem, który pomaga zwalczać koronawirusa. Nie uzyskali odpowiedzi.

Premier niestety nie miał zamiaru z nami rozmawiać. Służba Ochrony Państwa „zabarykadowała” drzwi i przez kilka minut nie wypuszczała dziennikarzy z sali konferencyjnej – czytamy w relacji ze spotkania z szefem rządu.

- reklama -

Do materiału zostało dołączone nagranie:

Warto wskazać, że badania nad amantadyną trwają. Szkoda tylko, że szef rządu, nie chce podejmować tego tematu, podobnie jak przedstawiciele ministerstwa zdrowia.

Badanie kliniczne z zastosowaniem amantadyny w Lublinie i innych miastach (Warszawa, Rzeszów, Wyszków i Grudziądz) rozpoczęły się na początku kwietnia. Dotychczas wzięło w nim udział kilkudziesięciu pacjentów, a grupa docelowa to minimum 100 osób.

- reklama -

Dużo o leczeniu amantadyną może powiedzieć dr Włodzimierz Bodnar, z którym rozmawiała telewizja PL1.TV:

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx