INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

10:52 | środa | 08.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Były prezes NIK chce komisji śledczej! „Sytuacja absolutnie niedopuszczalna”

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Po tym jak prezes NIK Marian Banaś, wyszedł na konferencję prasową i poinformował jakie prowadzone są wobec niego działania służb, były prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski, domaga się powołania komisji śledczej.

Dysponuję oświadczeniami osób, które nakłaniano do składania fałszywych zeznań, obciążających mnie i moją rodzinę. W zamian za to osobom tym proponowano opuszczenie aresztu tymczasowego i oczekiwanie na proces w domu. Ponieważ nie uległy szantażowi przedstawicieli prokuratury i służb specjalnych, spędziły w areszcie tymczasowym prawie 2,5 roku – poinformował Marian Banaś.

Sprawę dla portalu gazeta.pl skomentował Krzysztof Kwiatkowski. Były szef NIK chciałby powołania komisji śledczej.

To, co najistotniejsze w konferencji Mariana Banasia to informacja, że organy państwa nie wykonują swoich obowiązków. (…) To jest sytuacja absolutnie niedopuszczalna. To znaczy, że dzisiaj prokuratura nie wykonuje swoich obowiązków. Pamiętamy, że wśród tych zawiadomień są zawiadomienia m.in. dotyczące nielegalnej próby przeprowadzenia wyborów prezydenckich, a wniosek w tym zakresie obejmował premiera Morawieckiego, wicepremiera Sasina czy ministra Kamińskiego – powiedział senator.

I dodał:

Prokuratura prowadzi tylko postępowania, a ocenę, czy doszło do złamania prawa, powinien podejmować sąd, a nie prokurator. Dlatego ta informacja powinna skutkować rzeczywiście decyzją o natychmiastowym powołaniu sejmowej komisji śledczej – mówi Kwiatkowski.

Źródło: Gazeta.pl

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
grom52
19.10.2021 14:53

Hola, hola panie Kwiatkowski ! Czy pańskie konto jest już czyste ???

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Solarne problemy Elona Muska

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wszczęła dochodzenie przeciwko koncernowi Tesla. Zarzuca firmie Elona Muska, że nie powiadomiła...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x