INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

00:10 | poniedziałek | 06.12.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Nie zgadniecie z czego będzie produkowane wegańskie mleko! Wypijecie?

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Kalifornijski koncern Perfect Day rozpoczął produkcję niezwykłego mleka. Pochodzi ono nie od krów, ale z białka mlecznego, które wytwarzane jest z grzybów.

Mleko, ser i jogurt wyglądające jak zwykłe, ale bez mleka od krowy. To pomysł na biznes Perfect Day, założonej przez Ryana Pandya.

Kalifornijska firma tworzy mleko z białka mlecznego z grzybów. Białko mleczne z grzybów – jak przekonuje firma – jest „molekularnie identyczne” z białkiem mleka krowiego.

„Interesowało nas pytanie, co jest w mleku, co daje mu niesamowitą wszechstronność i wartości odżywcze, których brakuje w mleku roślinnym” – wyjaśnia Pandya.

Dotychczas wegańskie mleka produkowane były z roślinnych składników, takich jak soja czy owies. Przez to jednak nie smakują tak jak „prawdziwe mleko”.

Perfect Day wykorzystało gen, który koduje białko serwatkowe w mleku krowim i wprowadził go do grzyba. Gdy grzyb rośnie w zbiornikach fermentacyjnych, wytwarza białko serwatkowe, które jest następnie filtrowane i suszone na proszek stosowany w produktach takich jak sery i lody.

Takie produkty można już kupować w sklepach w Stanach Zjednoczonych i Hongkongu. Białko Perfect Day nie zawiera laktozy, hormonów ani cholesterolu.

Źródło: CNN

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Gigantyczne inwestycje w projekt medialny Donalda Trumpa

Nowa firma Donalda Trumpa zajmująca się mediami społecznościowymi, wraz z partnerskim funduszem restrukturyzacyjnym, podpisały z inwestorami instytucjonalnymi gigantyczne umowy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x