INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

19:32 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

O 1,5 tys. wzrosła liczba przeprowadzanych testów

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Dzisiaj mamy 13 tys. testów na obecność koronawirusa, dobowa liczba przeprowadzanych testów wzrosła – oświadczył w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Wykonywanych jest ok 1,5 tys. testów więcej niż ostatniej doby – podkreślił na piątkowym briefingu prasowym.

“Liczymy na to, że będzie wykonywanych jeszcze więcej testów” – podkreślił.

- reklama -

Andrusiewicz zaznaczył również, że trwają badania nad testami antygenowymi, sprawdzana jest obecnie ich wiarygodność pod kątem uzyskiwanych wyników. “Nie będę zapewniał, że dziś lub jutro te testy trafią już do oddziałów ratunkowych czy do Domów Pomocy Społecznej. Tak naprawdę musimy przetestować sporą grupę osób, aby wiarygodność wyników była wysoka, aby przekazując testy była pewność, że wynikowość będzie na wysokim poziomie” – podkreślił.

Rzecznik resortu zdrowia podkreślił również, że w przypadku każdego rodzaju testu kluczowy jest moment jego wykonania. Zapowiedział, że jeżeli testy antygenowe przejdą proces walidacji i będą przekazywane laboratoriom, to wydane zostaną również dokładne zalecenia – jak, w której dobie, w jakim okresie te testy można zastosować, aby ich wynik był wiarygodny.

Źródło: PAP

- reklama -

Zobacz także: Pierwsze 10 tys. sztuk polskiego testu na SARS-CoV-2

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Komu opłaci się remont „Szpiegowa”?

Mieli tam mieszkać uchodźcy. Nic z tego. Miastu się nie opłaci. Ciekawe, komu się opłaci, czyli zagadka „Szpiegowa”. A tyle...

Przeczytaj jeszcze to!