INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

02:59 | piątek | 20.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

PiS chce narzucić rozgłośniom radiowym, co mogą puszczać słuchaczom. Korwin-Mikke: Ja robię prawilny rap i Eminema się nie boję

Czas czytania: 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 maja

Roczniki, czyli kroniki słynnego Królestwa Polskiego

19 maja 1480 r. To najbardziej znany polski kronikarz. Mało kto jednak wie, że był także znakomitym geografem, dyplomatą i nauczycielem. 18 maja 1480 r....

Koniecznie przeczytaj

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji wymusi na rozgłośniach puszczanie więcej polskiej muzyki. Do pomysłu PiS odniósł się poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke.

Poseł Marek Suski ogłosił projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Jeśli wejdzie w życie to nadawcy będą musieli przeznaczać co najmniej 80 proc. czasu na utwory w języku polskim w godzinach od 5 rano do 24.

- reklama -

W uzasadnieniu do ustawy napisano, że „projektowana zmiana stanowi mechanizm wsparcia i promocji dla krajowych wykonawców utworów słowno-muzycznych”.

Pomysł narzucania stacjom radiowym, jaką mają grać muzykę jest skrajnie antywolnościowy. Dlatego wywołał opór prawicy.

– Pomysł, aby zmuszać stacje radiowe do puszczania w 80 proc. muzyki po polsku to jakiś totalny odlot. Wolność to prawo do słuchania czego chcę, w języku jaki chcę – skomentował Janusz Korwin-Mikke.

- reklama -

– Tylko przegrywy co robią chłam boją się konkurencji. Ja tam robię prawilny rap i nawet Eminema się nie boję – dodał żartobliwie poseł Konfederacji.

Poseł nawiązuje do swojego utworu, który nagrał w ramach akcji #hot16challange2. Janusz Korwin-Mikke w swojej piosence nazywa się „bogiem rapu” – tak samo Eminem ma kawałek pt. „Rap God”, w którym zarzuca innym raperom, że ich piosenki brzmią „gejowo”, a on łamie stoły na „pedałach”.

Źródło: NCzas

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
miki23
22.01.2022 16:47

Kowina teledysk miał ponad 6 milionów wyświetleń.. coś to retuszowano.

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Zamordyzm po włosku, czyli skutki odmowy zaszczepienia  

Włoskie władze otwierają kraj dla turystów i jednocześnie ściskają łapą za gardło własnych obywateli. Co prawda włoskie władze przyznały, że...

Przeczytaj jeszcze to!

1
0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x