INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

09:13 | wtorek | 06.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

USA zdemaskowały chińskiego „kreta”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

6 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Amerykańskiemu kontrwywiadowi udało się zdemaskować chińskiego „kreta” we własnych szeregach. Oficer CIA, a następnie funkcjonariusz FBI szpiegował dla Pekinu przez 10 lat.

– CIA zdemaskowała chińskiego szpiega – poinformował amerykański Departament Sprawiedliwości. Jak wynika z komunikatu, chodzi o 67-letniego Alexandra Yuk Ching Ma, który służył w CIA w latach 1982-1989. Następnie wyemigrował do Chin, skąd w 2001 r. powrócił do USA.

W tym samym roku Ching Ma zatrudnił się jako tłumacz w FBI na Hawajach, odzyskując dostęp do tajnych dokumentów. Według departamentu sprawiedliwości agent po raz pierwszy przekazał niejawne informacje w 2001 r. za co otrzymał 50 tys. dolarów.

- reklama -

CIA wpadła na trop zdrajcy w 2019 r. Amerykański wywiad podjął wówczas z chińskimi służbami bezpieczeństwa grę operacyjną, podrzucając „kretowi” spreparowane informacje. Agent Pekinu wpadł, gdy na jego konto nadeszły kolejne tysiące dolarów.

Jak poinformowała prokuratura, zatrzymanemu szpiegowi grozi dożywotni wymiar kary. Jest oskarżony o zdradę poprzez przekazywanie tajnych informacji w zamian za wynagrodzenie.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx