INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

01:02 | poniedziałek | 27.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Turcja gazową potęgą. Kolejny cios dla Putina

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 czerwca

Niemiecki sposób na powojenny świat

Czwartek, 24 czerwca 1943 r. Niemcy zawsze chcieli rządzić światem i zawsze uważali, że mają do tego prawo. Nie było zbrodni, której by nie popełnili...

Koniecznie przeczytaj

Turcja oficjalnie poinformowała o odkryciu gigantycznego złoża gazu na szelfie Morza Czarnego. Zapasy błękitnego paliwa mają sięgać 320 mld metrów sześciennych. To kolejny cios dla strategii energetycznej Kremla.

– To historyczne wydarzenie. Odkryliśmy na Morzu Czarnym największe w Turcji złoże gazu ziemnego, szacowane na 320 mld metrów sześciennych. Uruchomienie planujemy w 2023 r. – taką informację w specjalnym orędziu telewizyjnym przekazał Turkom Recep Tayyip Erdoğan.

Prezydent dodał, że „odkrycie jest kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i suwerenności energetycznej Turcji”.

- reklama -

– Dotychczas byliśmy całkowicie zależni od dostaw surowca z zagranicznych źródeł, tracąc setki milionów dolarów – powiedział Erdoğan.

– W 2017 r. w ramach nowej strategii energetycznej rozszerzyliśmy flotę badawczą i sprowadziliśmy nowe technologie wiertnicze – dodał prezydent Turcji.

Jak informują światowe agencje, gigantyczne złoże gazu znajduje się w kwadracie „Dunaj-1” szelfu Morza Czarnego. Jest to kolejny cios dla energetycznej strategii Kremla wykorzystującego eksport gazu do celów politycznych.

- reklama -

Turcja jest jednym z największych odbiorców surowca Gazpromu. W ubiegłym roku Erdoğan i Putin wspólnie uruchomili gazociąg „Turecki Strumień”.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Schwabska wizja przyszłości

Jaka była szwabska wizja przyszłości, wiemy. Zarówno z „Mein Kampf”, przywódcy Szwabów, jak też z grozy II wojny światowej. Obecnie dociera...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x