INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

08:03 | środa | 29.06.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Nowa inicjatywa obywatelska! Mieszkańcy UE chcą wypłaty „darmowych pieniędzy”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

29 czerwca

Nieznana dziewczyna z Łąckiego

Niedziela, 29 czerwca 1941 r. UWAGA! Drastyczne treści! Przez lata nie wolno było o nich mówić. Jakby ich nie było. A przecież tysiące Polaków zostało...

Koniecznie przeczytaj

W UE powstała inicjatywa obywatelska na rzecz, tzw. bazowego dochodu, przysługującego każdemu mieszkańcowi bez obowiązku świadczenia pracy”, informuje Deutsche Welle.

Projekt zobowiązuje Komisję Europejską do obowiązkowego wprowadzenia dochodu bazowego na całym obszarze UE. Jeśli inicjatywa zbierze poparcie ponad miliona Europejczyków, KE zacznie jej rozpatrywanie.

- reklama -

Jak wynika z sondy DW, odpowiednią liczbę podpisów za wnioskiem zebrała Słowenia. We Francji idea wypłat cieszy się bodaj największym poparciem w UE. Dla odmiany 77 proc. Szwajcarów odrzuciło w referendum taką możliwość.

Natomiast krajem, który już wypłaca dochód bazowy jest Finlandia. W ramach eksperymentu kilka tysięcy bezrobotnych otrzymuje 560 euro miesięcznie w miejsce zasiłku socjalnego. Wyniki potwierdziły wzrost psychicznej motywacji do pracy osób z dochodem bazowy, stwarzając komfort ochrony przed bankructwem.

Dlatego fińskim tropem idą Niemcy. W latach 2021-2023 r. 122 przedstawicieli różnych grup zawodowych i etnicznych będzie otrzymywało 1,2 tys. euro dochodu bazowego.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

„Dupiarz” wywiedziony w pole

Wygląda na to, że Rafał „dupiarz” Trzaskowski w ogóle nie powinien się odzywać. Co się odezwie, to trafia kulą...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x