INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:51 | piątek | 27.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czechy: spadają liczby zakażonych koronawirusem i hospitalizowanych

Czas czytania: 2 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Czarna legenda bitwy pod Korsuniem

26 maja 1648 r. Choćbyśmy bardzo chcieli, w historii Polski nie zawsze było wspaniale, a powiedzenie, że Polacy to najdzielniejsi z dzielnych, tylko ich dowództwo,...

Koniecznie przeczytaj

W Czechach w ciągu ostatniej doby wykryto 3572 nowe infekcje wirusem SARS-CoV-2 – poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia tego kraju. To o ok. 800 mniej niż tydzień temu. Szczyt epidemii w tym państwie zanotowano w październiku, od tego czasu liczba zakażeń spada.

Zaprezentowane we wtorek dane są najniższe od 5 października. Spada także liczba wykonywanych dziennie testów. Na przełomie października i listopada badano od 40 do 50 tys. osób; teraz – 20-25 tys. Zmienił się współczynnik pozytywnych wyników wśród wszystkich przeprowadzonych testów. Według danych resortu spadł z rekordowych 38 proc. do 20,5 proc. – to najmniejsza wartość od 3 października.

- reklama -

Od 1 marca, kiedy to w Czechach stwierdzono pierwsze przypadki infekcji koronawirusem, badania potwierdziły zakażenie u 523 298 osób, z których 451 607 wyzdrowiało, a 8295 zmarło. W niedzielę odnotowano 82 zgony – najmniej od połowy października. Według danych ministerstwa w poniedziałek zmarło 61 chorych na Covid-19, ale te dane będą jeszcze uaktualniane w ciągu dnia.

Mniej pacjentów z koronawirusem przyjmują czeskie szpitale. Resort zdrowia podał, że w niedzielę było hospitalizowanych 4505 chorych, 656 z nich w ciężkim stanie. Liczba osób leczonych na Covid-19 w szpitalach spadła o połowę w porównaniu z początkiem listopada, gdy była najwyższa.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)

- reklama -

ptg/ adj/ ap/

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Tego miałeś nie wiedzieć! Rząd oskładkuje umowy cywilnoprawne! Sporo na tym stracisz…

Nawet kilkaset złotych straci zleceniobiorca lub wykonawca umowy o dzieło. Rząd wpisał do Krajowego Planu Odbudowy oskładkowanie umów cywilnoprawnych....

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x