INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

04:08 | niedziela | 04.06.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ortodoksi i koronawirus

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

4 czerwca

Świętość na dnie piekła

28 maja 1941 Ojciec Maksymilian Kolbe modlił się o to, by całe swoje życie poświęcić dla Maryi tak bardzo, by na ziemi nie został po...

Koniecznie przeczytaj

Prawie połowa mieszkańców izraelskiego miasta Bene Berak jest zarażonych koronawirusem, ponieważ należą do ultraortodoksyjnych grup sprzeciwiających się sanitarnym zarządzeniom laickiego rządu.

W mieście doszło do protestów i starć z policją i kilku ratowników zostało pobitych. Ortodoksi z Bnei Brak nie są w swym sprzeciwie osamotnieni.
Wpływowy rabbi Chaim Kaniewski protestował energicznie przeciwko zamykaniu szkół religijnych, argumentując, że święta księga Tora „uchroni i uratuje” wszystkich, ale kiedy zakażenia w środowiskach ultra-ortodoksów wzrosły lawinowo rabbi Kaniewski zmienił zdanie i zaczął wzywać współwyznawców do poszanowania wymogów sanitarnych.

- reklama -

Inni ortodoksi byli bardziej konsekwentni. Wśród nich minister zdrowia Yaakov Litzman, który dyskretnie sabotował zarządzenia swojego resortu, aż test wykazał, że jest zarażony. W konsekwencji, jak podał 12 kanał izraelskiej telewizji, kwarantanną trzeba było objąć polityków, z którymi się kontaktował, w tym premiera Benjamina Netanjahu i szefa Mossadu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Dziesięć tysięcy procent marży na szczepionce i dwa miliardy w błoto

Na jednej dawce szczepionki Pfizer uzyska marżę rzędu 10 tys. procent. Polska utopi w tych szczepionkach grube miliardy. Ile...

Przeczytaj jeszcze to!