INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:48 | wtorek | 09.08.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ortodoksi i koronawirus

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

9 sierpnia

Zaczęło się od drewnianego kościółka i kamiennej strażnicy

9 sierpnia 1382 r. Zaczęło się zwyczajnie – od sprowadzenia do Polski szesnastu zakonników. Nie wiadomo dokładnie, kto tego dokonał, chociaż większość historyków wskazuje na...

Koniecznie przeczytaj

Prawie połowa mieszkańców izraelskiego miasta Bene Berak jest zarażonych koronawirusem, ponieważ należą do ultraortodoksyjnych grup sprzeciwiających się sanitarnym zarządzeniom laickiego rządu.

W mieście doszło do protestów i starć z policją i kilku ratowników zostało pobitych. Ortodoksi z Bnei Brak nie są w swym sprzeciwie osamotnieni.
Wpływowy rabbi Chaim Kaniewski protestował energicznie przeciwko zamykaniu szkół religijnych, argumentując, że święta księga Tora „uchroni i uratuje” wszystkich, ale kiedy zakażenia w środowiskach ultra-ortodoksów wzrosły lawinowo rabbi Kaniewski zmienił zdanie i zaczął wzywać współwyznawców do poszanowania wymogów sanitarnych.

- reklama -

Inni ortodoksi byli bardziej konsekwentni. Wśród nich minister zdrowia Yaakov Litzman, który dyskretnie sabotował zarządzenia swojego resortu, aż test wykazał, że jest zarażony. W konsekwencji, jak podał 12 kanał izraelskiej telewizji, kwarantanną trzeba było objąć polityków, z którymi się kontaktował, w tym premiera Benjamina Netanjahu i szefa Mossadu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jak dwóch gejów dziecka zachciało i im się odwidziało

Dwóch tatusiów chciało mieć dziecko. Zamówili je sobie przez in vitro. Ale doszło do „pomyłki”. Na świat przyszła dziewczynka,...

Przeczytaj jeszcze to!