INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

10:33 | piątek | 24.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Ortodoksi i koronawirus

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

24 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Prawie połowa mieszkańców izraelskiego miasta Bene Berak jest zarażonych koronawirusem, ponieważ należą do ultraortodoksyjnych grup sprzeciwiających się sanitarnym zarządzeniom laickiego rządu.

W mieście doszło do protestów i starć z policją i kilku ratowników zostało pobitych. Ortodoksi z Bnei Brak nie są w swym sprzeciwie osamotnieni.
Wpływowy rabbi Chaim Kaniewski protestował energicznie przeciwko zamykaniu szkół religijnych, argumentując, że święta księga Tora „uchroni i uratuje” wszystkich, ale kiedy zakażenia w środowiskach ultra-ortodoksów wzrosły lawinowo rabbi Kaniewski zmienił zdanie i zaczął wzywać współwyznawców do poszanowania wymogów sanitarnych.

- reklama -

Inni ortodoksi byli bardziej konsekwentni. Wśród nich minister zdrowia Yaakov Litzman, który dyskretnie sabotował zarządzenia swojego resortu, aż test wykazał, że jest zarażony. W konsekwencji, jak podał 12 kanał izraelskiej telewizji, kwarantanną trzeba było objąć polityków, z którymi się kontaktował, w tym premiera Benjamina Netanjahu i szefa Mossadu.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklama spot_img

Ostatnio dodane

Donald Tusk kłamie i oczernia…

Donald Tusk znowu pokazał, że w emocjach traci zdrowy rozsądek. Tym razem z mównicy sejmowej wykrzyczał, że spotykał się...

Przeczytaj jeszcze to!