INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

14:43 | poniedziałek | 20.03.2023

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy to przełom w leczeniu koronawirusa?

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

20 marca

Śmierć prawie przed ołtarzem

Tragiczna pomyłka? Ofiara intrygi? Różnicy poglądów? Osiemdziesiąt lat temu w kościelnej kruchcie wileńskiego kościoła zginął Czesław Ancerewicz. Większość urodzonych po wojnie Polaków całkowicie pomija jeden...

Koniecznie przeczytaj

Do takiego optymistycznego wniosku mogą prowadzić wyniki badań chińskich naukowców. Ich zdaniem osocze krwi pobranej od osób, które zostały wyleczone z koronawirusa, może pomóc chorym pokonać wirusa.

Testy przeprowadzono jeszcze w lutym na grupie 10 ciężko chorych pacjentów, w przedziale wiekowym od 40 do 60 lat. Wszyscy cierpieli na choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie, dolegliwości neurologiczne i sercowo-naczyniowe. Krew od osób wyleczonych przetoczono im w momencie, w którym dotychczasowa terapia nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. W wyniku tego dosyć nieortodoksyjnego działania, poprawę zaobserwowano w ciągu 24 godzin, objawy choroby ustąpiły zaś w ciągu trzech dni. W ciągu tygodnia wirus zniknął zaś całkowicie z ich organizmu. Jak informuje China National Pharmaceutical Group Corporation, taka reakcja nastąpiła po dostarczeniu do organizmu zaledwie jednej dawki osocza, 200 mililitrów.

- reklama -

– Pacjenci, którzy zostali wyleczeni z koronawirusa, wytwarzają antyciała, które mogą usunąć i zniszczyć chorobę. […] W przypadku braku szczepionki i specjalnie ukierunkowanych leków, użycie tego osocza jest najskuteczniejszym sposobem leczenia infekcji i może znacznie zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych – można przeczytać w raporcie chińskich badaczy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Jenoty to złooooo…

Jest. Już jest. Dwieście trzydziesta czwarta odsłona przyczyn koronawirusa. Zatem - nie nietoperze w niedogotowanej zupce, niemyte owoce ani...

Przeczytaj jeszcze to!