INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

17:00 | sobota | 22.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Czy to przełom w leczeniu koronawirusa?

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Do takiego optymistycznego wniosku mogą prowadzić wyniki badań chińskich naukowców. Ich zdaniem osocze krwi pobranej od osób, które zostały wyleczone z koronawirusa, może pomóc chorym pokonać wirusa.

Testy przeprowadzono jeszcze w lutym na grupie 10 ciężko chorych pacjentów, w przedziale wiekowym od 40 do 60 lat. Wszyscy cierpieli na choroby przewlekłe, takie jak nadciśnienie, dolegliwości neurologiczne i sercowo-naczyniowe. Krew od osób wyleczonych przetoczono im w momencie, w którym dotychczasowa terapia nie przynosiła oczekiwanych rezultatów. W wyniku tego dosyć nieortodoksyjnego działania, poprawę zaobserwowano w ciągu 24 godzin, objawy choroby ustąpiły zaś w ciągu trzech dni. W ciągu tygodnia wirus zniknął zaś całkowicie z ich organizmu. Jak informuje China National Pharmaceutical Group Corporation, taka reakcja nastąpiła po dostarczeniu do organizmu zaledwie jednej dawki osocza, 200 mililitrów.

- reklama -

– Pacjenci, którzy zostali wyleczeni z koronawirusa, wytwarzają antyciała, które mogą usunąć i zniszczyć chorobę. […] W przypadku braku szczepionki i specjalnie ukierunkowanych leków, użycie tego osocza jest najskuteczniejszym sposobem leczenia infekcji i może znacznie zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych – można przeczytać w raporcie chińskich badaczy.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Poseł kłamał o rolnikach przed kamerą. Nie wiedział, że stali tuż obok! [VIDEO]

Poseł Janusz Kowalski przekonywał dziennikarzy, że miał bardzo dobre i merytoryczne spotkanie z rolnikami z AgroUnii. Na jego nieszczęście,...

Przeczytaj jeszcze to!