INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Centralna Agencja Informacyjna

11:54 | poniedziałek | 27.05.2024

© 2020-2023 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Afgańska armia poddaje się talibom. „Władze są skazane na klęskę”

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

27 maja

Zanim był Wołyń

16 maja 1657 Kozaccy oprawcy zabrali zakonnika go do rzeźni Grzegorza Hołowejczyka, gdzie go bestialsko torturowali – m.in. przypalając go ogniem, wbijając drzazgi za paznokcie...

Koniecznie przeczytaj

Talibowie zdobyli rejon Imam Sahib na granicy Afganistanu i Tadżykistanu, odcinając najważniejszy szlak dostaw dla rządu w Kabulu, poinformowała agencja Lenta.ru.

Islamscy terroryści opanowali kluczowe przejście graniczne. Afgańskie oddziały rządowe uciekły do Tadżykistanu lub poddają się islamistom.

- reklama -

W serwisie YouTube opublikowano materiał, w którym talibowie przyjmują kapitulację miejscowych oddziałów. Afgańska armia poddaje się wraz całym uzbrojeniem i sprzętem, który otrzymała od USA.

– Bez zaopatrzenia w paliwo i żywność dostarczanego przez posowiecką Azję Środkową obecne władze afgańskie są skazane na klęskę – Lenta.ru cytuje opinie rosyjskich ekspertów.

Według agencji, walki sił rządowych i Talibanu trwają w 26 z 34 prowincji Afganistanu. Islamiści zawdzięczają sukcesy militarne stopniowemu wycofywaniu sił amerykańskich i kontyngentu NATO.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklama spot_img

Ostatnio dodane

Kto wciskał Polakom szczepionkę AstraZeneca?

AstraZeneca wycofała swoją szczepionkę na koronawirusa z rynku. W całej Europie przeciwko koncernowi toczą się procesy o odszkodowania za...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx