INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

21:05 | środa | 18.05.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

III Wojna Światowa wybuchnie za 10 lat? Pentagon podchodzi do sprawy bardzo poważnie

Czas czytania: < 1 min.

Kartka z kalendarza polskiego

18 maja

Zbrodnia niemiecko-ukraińska na polskiej wsi

Wtorek, 18 maja 1943 r. Najmłodsza ofiara tej zbrodni miała 2 miesiące, najstarsza 61 lat. Niemcy i Ukraińcy spalili żywcem mieszkańców polskiej wsi. Za to,...

Koniecznie przeczytaj

Amerykański tytuł – The National Interest – przedstawił scenariusz III wojny światowej prognozujący jej wybuch w 2034 r.

Autorami publikacji na łamach magazynu są były głównodowodzący siłami NATO w Europie admirał US Navy James Stavridis oraz analityk Elliot Ackerman.

- reklama -

Eksperci ostrzegają, że narastająca konfrontacja amerykańsko-chińska może doprowadzić do zbrojnego incydentu na Morzu Południowo-Chińskim. Jeśli niekontrolowana potyczka zaowocuje konfliktem USA-ChRL, militarny pożar obejmie natychmiast cały świat.

Według The National Interest, taki scenariusz wybuchu III wojny światowej – jest niestety w pełni realny. Magazyn zwraca uwagę na najnowsze ćwiczenia sztabowe armii USA w ramach których modelowano warianty konfliktu.

Z przecieków medialnych o symulacji wynika, że Pentagon bardzo poważnie traktuje rozpoczęcie wojny od chińskiego ataku przy użyciu broni biologicznej.

- reklama -

Kulminacją chińskiej agresji będzie jądrowy atak rakietowy na bazy i okręty amerykańskie w strefie Azji i Pacyfiku, a następnie zmasowane uderzenie powietrzne i lądowa inwazja na Tajwan.

Jedyną możliwością odpowiedzi stanie wówczas kontratak jądrowy USA przeciwko kontynentalnym Chinom, który pociągnie za sobą reakcję Rosji, a tym samym europejskich sojuszników Waszyngtonu z NATO.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Niemcy karzą czy kpią z ofiar swoich zbrodni?

Najpierw masowo uwalniali zbrodniarzy i ich kryli. Teraz odstawiają szopkę z procesami, z których nic nie wynika. W Niemczech powoli...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x