INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

03:47 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

III Wojna Światowa wybuchnie za 10 lat? Pentagon podchodzi do sprawy bardzo poważnie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Amerykański tytuł – The National Interest – przedstawił scenariusz III wojny światowej prognozujący jej wybuch w 2034 r.

Autorami publikacji na łamach magazynu są były głównodowodzący siłami NATO w Europie admirał US Navy James Stavridis oraz analityk Elliot Ackerman.

Eksperci ostrzegają, że narastająca konfrontacja amerykańsko-chińska może doprowadzić do zbrojnego incydentu na Morzu Południowo-Chińskim. Jeśli niekontrolowana potyczka zaowocuje konfliktem USA-ChRL, militarny pożar obejmie natychmiast cały świat.

Według The National Interest, taki scenariusz wybuchu III wojny światowej – jest niestety w pełni realny. Magazyn zwraca uwagę na najnowsze ćwiczenia sztabowe armii USA w ramach których modelowano warianty konfliktu.

Z przecieków medialnych o symulacji wynika, że Pentagon bardzo poważnie traktuje rozpoczęcie wojny od chińskiego ataku przy użyciu broni biologicznej.

Kulminacją chińskiej agresji będzie jądrowy atak rakietowy na bazy i okręty amerykańskie w strefie Azji i Pacyfiku, a następnie zmasowane uderzenie powietrzne i lądowa inwazja na Tajwan.

Jedyną możliwością odpowiedzi stanie wówczas kontratak jądrowy USA przeciwko kontynentalnym Chinom, który pociągnie za sobą reakcję Rosji, a tym samym europejskich sojuszników Waszyngtonu z NATO.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x