INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

08:16 | poniedziałek | 17.01.2022

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Bunt francuskiej służby zdrowia przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Większość pracowników służby zdrowia jest zaszczepiona ale głośna mniejszość się broni przeciwko obowiązkowemu uodpornieniu, informuje Associted Press.

Po uchwaleniu przez francuski rząd obowiązkowego szczepienia personelu medycznego w celu ochrony przed IV falą epidemii wśród uczestników demonstracji ulicznych znalazło się wielu medyków protestujących w białych fartuchach.

- reklama -

Przedstawiciele służby zdrowia powołują się na informacje o nieznanym wpływie szczepionek na organizm. Inni nie kwestionują samej wakcynacji, tylko jej przymusowy tryb.

Podczas demonstracji w Paryżu medycy nieśli transparenty – Moje ciało, mój wybór – a pracownik służby zdrowia przebrany za Statuę Wolności nazwał uchwalone prawo – Aktem przemocy – przekazuje AP.

Cytowana przez AP pielęgniarka Solene Manable ze szpitala w Lille powiedziała – Jest wielu pracowników służby zdrowia, którzy nie chcą się szczepić, ponieważ niewiele wiemy o działaniu preparatów.

- reklama -

Agencja zauważa, że niechęć pracowników medycznych do szczepień jest problemem także w Stanach Zjednoczonych.

– Jednak francuskie prawo wzbudza gniew społeczeństwa, które jest uważane za najbardziej sceptyczne wobec szczepień w Europie – komentuje AP.

Jak wyjaśnia agencja – W ostatnich dziesięcioleciach Francja stanęła w obliczu skandali medycznych związanych ze szczepionkami, tabletkami odchudzającymi i implantami piersi, które zasiały wśród Francuzów ogromne wątpliwości.

Śledź nas na:

Czytaj:

Oglądaj:

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Wojciech Cejrowski: Inflacja wynika z tarcz antykryzysowych Morawieckiego i drukowania pustych pieniędzy

Podróżnik i dziennikarz Wojciech Cejrowski nie kryje oburzenia poziomem inflacji w Polsce. Jego zdaniem galopujące ceny to wina działań...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x