INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

04:27 | środa | 22.09.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Bunt francuskiej służby zdrowia przeciwko obowiązkowym szczepieniom

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Większość pracowników służby zdrowia jest zaszczepiona ale głośna mniejszość się broni przeciwko obowiązkowemu uodpornieniu, informuje Associted Press.

Po uchwaleniu przez francuski rząd obowiązkowego szczepienia personelu medycznego w celu ochrony przed IV falą epidemii wśród uczestników demonstracji ulicznych znalazło się wielu medyków protestujących w białych fartuchach.

Przedstawiciele służby zdrowia powołują się na informacje o nieznanym wpływie szczepionek na organizm. Inni nie kwestionują samej wakcynacji, tylko jej przymusowy tryb.

Podczas demonstracji w Paryżu medycy nieśli transparenty – Moje ciało, mój wybór – a pracownik służby zdrowia przebrany za Statuę Wolności nazwał uchwalone prawo – Aktem przemocy – przekazuje AP.

Cytowana przez AP pielęgniarka Solene Manable ze szpitala w Lille powiedziała – Jest wielu pracowników służby zdrowia, którzy nie chcą się szczepić, ponieważ niewiele wiemy o działaniu preparatów.

Agencja zauważa, że niechęć pracowników medycznych do szczepień jest problemem także w Stanach Zjednoczonych.

– Jednak francuskie prawo wzbudza gniew społeczeństwa, które jest uważane za najbardziej sceptyczne wobec szczepień w Europie – komentuje AP.

Jak wyjaśnia agencja – W ostatnich dziesięcioleciach Francja stanęła w obliczu skandali medycznych związanych ze szczepionkami, tabletkami odchudzającymi i implantami piersi, które zasiały wśród Francuzów ogromne wątpliwości.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

SZOK! Klient zastrzelił kasjera, bo ten kazał mu założyć maseczkę

Tragedia w Niemczech. Na jednej ze stacji benzynowych, klient zastrzelił kasjera, który wcześniej kazał mu założyć maseczkę. Do wydarzenia doszło...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x