INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

INFORMUJEMY, NIE KOMENTUJEMY

Centralna Agencja Informacyjna

16:01 | czwartek | 28.10.2021

© 2020-2021 r. FreeDomMedia. All rights reserved.

Z ostatniej chwili!

CAI 24 – Liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 wynosi już 2 885 185. Zdiagnozowano 211 nowych zakażeń. Zmarły 2 osoby. Epidemia w naszym kraju pociągnęła już za sobą 75 299 ofiar.

Złe wiadomości dla polskich turystów. W tym kraju zaczyna być niebezpiecznie

Czas czytania: < 1 min.

Koniecznie przeczytaj

Wojsko otoczyło siedzibę parlamentu Tunezji, po tym, jak prezydent zawiesił jego kadencję i zdymisjonował rząd, poinformowała Associated Press.

Według AP – Kais Saied działa pod presją masowych protestów ulicznych wywołanych trudną sytuacją gospodarczą.

Rząd ogłosił niedawno cięcia w dopłatach do żywności i paliw ponieważ starał się o czwartą w ciągu dekady pożyczkę z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, co jeszcze bardziej podsycało gniew w zubożałych regionach.

Pandemia tylko pogłębiła problemy, a szalę goryczy przelało nałożenie ponownych ograniczeń sanitarnych uderzających w sektor turystyczny.

Tysiące Tunezyjczyków wściekłych na ekonomiczną niemoc i bezsilność wobec pandemii, wyszły na ulice Tunisu i innych miast kraju.

Młodzi demonstranci wznosili okrzyki – Wynoście się – oraz hasła wzywające do przedterminowych wyborów i reform gospodarczych. W wielu miejscach wybuchły starcia z policją.

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze
reklamaspot_img

Ostatnio dodane

Polska celem wizowego najazdu Rosjan?

Kryzys dyplomatyczny pomiędzy Waszyngtonem i Moskwą sprawił, że moskiewska ambasada USA zaprzestała wydawania wiz Rosjanom. Decyzją Departamentu Stanu wszyscy...

Przeczytaj jeszcze to!

0
Podziel się z nami swoją opiniąx
()
x